Sukces Bartka Zająca na Wyścigu Kolarskim ”Korona Kocich Gór”

0
1197
korona kocich gór

W niedzielę 15. lipca w Zawoni czyli tam, gdzie niedawno rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, odbył się II Międzynarodowy Wyścig Kolarski ”Korona Kocich Gór”. Wysokie miejsce na zawodach zajął głogowianin Bartek Zając z TC CHROBRY GŁOGÓW.

II Międzynarodowy Wyścig Kolarski ”Korona Kocich Gór” rozegrany został w trzech kategoriach:

• w kategorii kobiet (elita) o puchar Prezesa LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich
  • w kategorii mężczyzn (elita) i amataorów o puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego
  • Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej

Do Zawoni zjechały ekipy z całej Polski i kilku krajów Europy. Na wymagającej trasie liczącej 164 kilometry trasie w okolicy Zawoni i Trzebnicy najlepszym z orlików, był Bartosz Zając z TC CHROBRY GŁOGÓW. W klasyfikacji open (elita i orlik) zajął 10 lokatę. ”Korona Kocich Gór” to dla orlików kolejna edycja Pucharu Polski, w której brali udział. W niedzielnym Wyścigu Kolarskim bardzo dobrze zaprezentował się również Norbert Krakowiak, który zdobył czwartą lokatę w kategorii U23.

Niedzielny wyścig zdominowała grupa Mexller Team. Koronę Kocich Gór zdobył Wojciech Halejak, drugie miejsce zajął Artur Detko, natomiast miejsce trzecie wywalczył Kamil Zieliński. Wszyscy zawodnicy to członkowie Teamu Mexller.

W niedzielę w Zawoni miały miejsce również Mistrzostwa Polski Strażaków, w których złoto wywalczył sam mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarskie szybkim Zbigniew Bródka, który jest strażakiem.

Pełne wyniki II Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego ”Korona Kocich Gór” jest dostępny na stronie: http://pzkol.pl/img/34/20140713_WY_11_18.pdf

Zdjęcia: Małgorzata Pawlaczek