Studenci PWSZ będą mieli swoją strefę

0
1268
2014-07-11-strefa studenta@PWSZ@Głogów-001

W głogowskiej PWSZ powstaje Strefa Studenta, czyli miejsce wytchnienia dla zmęczonych studentów w czasie roku akademickiego. Strefa Studenta powstaje z inicjatywy tworzącego się właśnie Koła Studentów Automatyki i Robotyki.

Mimo zakończonej sesji egzaminacyjnej i trwających wakacji, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie pojawiła się grupa studentów. Ta nieco nietypowa sytuacja ma związek z powstającą w budynku uczelni Strefą Studenta.

Będzie to miejsce, w którym zmęczony student znajdzie chwilę wytchnienia – będzie miał gdzie wygodnie usiąść, spotkać się ze znajomymi czy też powtórzyć materiał przed kolokwium. Strefa Studenta powstaje z inicjatywy tworzącego się właśnie Koła Studentów Automatyki i Robotyki.

Studenci pomalowali już fragmenty ścian tak, aby intensywne kolory wyróżniały wizualnie to miejsce. Z czasem pojawią się różne elementy studenckiej twórczości i aktywności.

Skąd pomysł? To pytanie do inicjatorki przedsięwzięcia – studentki automatyki i robotyki w PWSZ w Głogowie – Alicji Jabłońskiej.

„Miałam okazję studiować i ukończyć już inną uczelnię o kierunku ekonomicznym. Tam zetknęłam  się z podobną „instytucją”. Było to miejsce, gdzie ja i moi koledzy chętnie spędzaliśmy czas zarówno przed, jak i pomiędzy zajęciami. Pomyślałam , że warto coś takiego przenieść na grunt PWSZ w Głogowie” – opowiada Alicja Jabłońska.

Alicja Jabłońska o swoim pomyśle poinformowała rektor uczelni Katarzynę Rusak, której pomysł bardzo się spodobał.

„Prawie od razu otrzymałam poparcie dla tej inicjatywy. My, jako studenci, musieliśmy trochę poszukać wsparcia poza szkołą, aby uzyskać elementy wyposażenia. Z deklaracji, które zebraliśmy  wynika , że od nowego roku akademickiego Strefa Studenta będzie wyposażona w meble, które pozwolą nam spędzać tam czas w sympatycznych warunkach. Przy tej okazji chciałabym podziękować Panu Kanclerzowi Szkoły za pomoc w uzyskaniu materiałów do akcji malowania którą właśnie wykonujemy” – mówi studentka głogowskiej uczelni.

Strefa Studenta powstaje na 2 piętrze budynku A. W październiku trafią tam odpowiednie meble i miejsce ma zacząć tętnić życiem