KGHM Euromaster Chrobry Głogów gorszy od beniaminka z Torunia

0
1224
2014-11-21 KGHM Euromaster ChG - Gwiazda Ruda Śląska @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Wyjazdową porażkę 4:6 zanotowali futsaliści KGHM Euromastera Chrobry Głogów w meczu 4. kolejki Futsal Ekstraklasy przeciwko FC Toruń. Obie drużyny schodziły do szatni przy stanie 3:1 dla gospodarzy, którzy w drugiej odsłonie meczu dołożyli kolejne trzy trafienia i wywalczyli komplet punktów. Dla podopiecznych Tomasza Trznadla był to drugi wyjazd w sezonie oraz drugi, który zakończyli bez zdobyczy punktowej.

Głogowianie przystępowali do sobotniej rywalizacji mając na swoim koncie po jednym zwycięstwie, remisie oraz porażce. Podopieczni Tomasza Trznadla sięgnęli po komplet punktów na własnym parkiecie, pokonując ostatnią w ligowej tabeli Gwiazdę Ruda Śląska. Tym razem przeciwnikiem był beniaminek z Torunia, który wygrał ubiegłoroczne rozgrywki pierwszoligowej grupy północnej.

Futsaliści FC Toruń dobrze rozpoczęli rywalizację we własnej hali i szybko wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie. W 3. minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Elsner, a sto dwadzieścia sekund później podwyższył Robert Świtoń. Głogowianie zdołali odpowiedzieć cztery minuty później, kiedy futbolówkę do bramki skierował Mateusz Niedźwiedź. Przed przerwą torunianie raz jeszcze dali o sobie znać. W 18. minucie gry na 3:1 podwyższył Michał Suchocki, który tym samym ustalił wynik pierwszej odsłony meczu.

Druga połowa stała na jeszcze lepszym poziomie i przyniosła więcej emocji kibicom zgromadzonym w toruńskiej hali. Gospodarze w 23. minucie podwyższyli stan rywalizacji, a piłkę do bramki KGHM Euromastera Chrobry Głogów wpakował Marcin Mikołajewicz. Chwilę później drugie trafienie dla głogowskiej drużyny zanotował Łukasz Pieczyński, ale strzelali też gospodarze, a konkretnie Sylwester Kieper. W ostatnich dziesięciu minutach dwukrotnie drogę do bramki znalazł Piotr Pietruszko, a po stronie miejscowych raz trafił Marcin Mikołajewicz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 dla FC Toruń.

Po czterech dotychczasowych kolejkach futsaliści KGHM Euromastera Chrobry Głogów zgromadzili na swoim koncie cztery oczka. Dorobek ten zapewnia im dziesiąte w dwunastozespołowej stawce miejsce. Kolejnym rywalem podopiecznych Tomasza Trznadla będzie AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Mecz odbędzie się 17 października w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka.

FC Toruń – KGHM Euromaster Chrobry Głogów 6:4 (3:1)
1:0 K. Elsner (2.26), 2:0 R. Świtoń (4.12), 2:1 M. Niedźwiedź (8.51), 3:1 M. Suchocki (17.50), 4:1 M. Mikołajewicz(22.34), 4:2 Ł. Pieczyński (23.31), 5:2 S. Kieper (23.41), 5:3 P. Pietruszko (32.59), 6:3 M. Mikołajewicz (35.42), 6:4 P. Pietruszko (39.22)