SPS Chrobry Głogów wygrywa i awansuje na piąte miejsce

0
1291

Udany mecz mają za sobą siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali w spotkaniu 7. kolejki drugoligowej grupy II MKS Olavię Oława 3:1, dzięki czemu awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem głogowian będzie WKS Sobieski Żagań.

Po domowej porażce z Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Zielonogórskiego, podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika podejmowali na własnym parkiecie MKS Olavię Oława. Spotkanie sąsiadów w ligowej tabeli było niezwykle ważne dla pomarańczowo-czarnych, a cel na ten mecz mógł być tylko jeden – zwycięstwo.

Oławianie w poprzedniej kolejce stoczyli wyrównany bój z WKS Sobieskim Żagań, przegrywając dopiero po tie-breaku. Mecz w Głogowie również rozpoczęli w dobrym stylu. Niezwykle zacięty i obfitujący w wielkie emocje set zakończył się zwycięstwem gości 30:28 i to oni objęli prowadzenie w całym meczu.

Druga partia również była bardzo wyrównana, bo żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Pomarańczowo-czarni zagrali jednak lepiej niż w otwierającym starciu i wyrównali stan rywalizacji, wygrywając seta do 23. Takim samym rezultatem zakończyła się następna partia. Ta również obfitowała w spore emocje i wyrównaną walkę. Na szczęście dla głogowian, zakończyła się ona ich zwycięstwem 25:23.

Jak się okazało, czwarty set był ostatnim. Podopieczni Krzysztofa Wójcika konsekwentnie dążyli do celu, jakim było zwycięstwo w tym meczu i zadanie to udało się zrealizować. Oławianie nie dawali za wygraną, jednak pomarańczowo-czarni doskonale sobie poradzili, zwyciężając tę partię 25:22. Cały mecz zakończył się wygraną SPS Chrobrego Głogów 3:1.

Taki rezultat sprawił, że pomarańczowo-czarni awansowali na piątą lokatę w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem głogowskiej drużyny będzie wiceliderujący WKS Sobieski Żagań, który w miniony weekend doznał wyjazdowej porażki z KS Bielawianką Bester Bielawa. Na głogowski parkiet siatkarze SPS Chrobrego powrócą 28 listopada, kiedy rywalem będzie KS Gwardia Wrocław.

– „Cieszymy się. To są trzy punkty, które zbliżają nas do czwórki. Mam nadzieję, że pójdziemy za ciosem i następne mecze też tak będą wyglądały. Nie znaliśmy Oławy. Inaczej też niż zwykle przygotowywaliśmy się w tygodniu poprzedzającym mecz. Trener zmienił koncepcję, ale wyszło nam to na dobre” – skomentował mecz Dawid Chachulski, zawodnik SPS Chrobrego Głogów.