SPS Chrobry Głogów wiceliderem II ligi!

0
1159

Kolejny wygrany mecz mają za sobą siatkarze SPS Chrobrego Głogów, którzy w miniony weekend pokonali na własnym parkiecie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:2. Pomarańczowo-czarni awansowali dzięki temu na drugie miejsce w tabeli II ligi (grupa IV). Za kilka dni głogowianie pojadą do stolicy Dolnego Śląska, gdzie czeka ich rywalizacja z przedostatnią Gwardią Wrocław.

Mecz SPS Chrobrego Głogów z zielonogórzanami lepiej rozpoczęli goście. Akademicy wygrali pierwszego seta 25:19, jednak głogowianie niedługo później wyrównali stan rywalizacji. Pomarańczowo-czarni wygrali drugą partię 25:20 i w setach było 1:1. Trzecia odsłona znów należała do zespołu z Zielonej Góry. Goście dość zdecydowanie rozstrzygnęli tę rozgrywkę (25:18).

Pomarańczowo-czarni zdominowali czwartego seta. Podopieczni Dominika Walencieja wygrali partię 25:19 i o losach całego meczu musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi byli głogowianie. Gospodarze dość pewnie pokonali akademików 15:9, a całe spotkanie zakończyło się wygraną 3:2. Wynik ten sprawił, że drużyna z Głogowa awansowała na pozycję wicelidera drugoligowych rozgrywek. Pierwsze miejsce zajmuje WKS Sobieski-Arena Żagań, który w meczu na szczycie pokonał Bielawiankę Bester Bielawa 3:1.

W najbliższą sobotę (19 listopada) SPS Chrobry zagra na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Gwardią Wrocław. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska stoczyła w ostatni weekend wyrównany bój z ostatnim UKS Volley Żarów, wygrywając 3:2. W starciu z głogowianami faworytem będą jednak pomarańczowo-czarni. Na swój parkiet podopieczni trenera Walencieja powrócą 26 listopada meczem z Olavią Oława.