SPS Chrobry Głogów nie zwalnia tempa i zasiada w fotelu lidera!

0
1270

W świetnej formie znajdują się występujący w drugiej lidze siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni wygrali wyjazdowe spotkanie z Gwardią Wrocław 3:1, dzięki czemu awansowali na pozycję lidera rozgrywek! Podopieczni Dominika Walencieja mają na swoim koncie 19 punktów i przegrali najmniej setów w całej dziesięciozespołowej stawce.

Głogowianie pojechali do stolicy Dolnego Śląska w roli faworyta i nie zawiedli swoich sympatyków. SPS Chrobry Głogów poradził sobie z Gwardią Wrocław, wygrywając 3:1, a to sprawiło, że pomarańczowo-czarni zasiedli w fotelu lidera rozgrywek drugiej ligi (grupa IV). W pierwszej partii podopieczni Dominika Walencieja pokonali gospodarzy 25:20. Drugi set był niezwykle zacięty, jednak również zakończył się sukcesem drużyny z Głogowa. Tę odsłonę głogowianie wygrali 31:29.

W trzecim secie, grający o życie, wrocławianie wygrali 25:21 i przywrócili nadzieje na korzystny rezultat. Kolejna partia potwierdziła jednak, który zespół był tego dnia lepiej dysponowany. SPS Chrobry rozegrał popisową odsłonę i nie dał najmniejszych szans rywalom. Goście wygrali czwartego seta 25:13, a cała rozgrywka zakończyła się zwycięstwem 3:1.

Wygrana w stolicy Dolnego Śląska, przy zwycięstwie AZS UZ Zielona Góra nad Sobieskim Żagań, sprawiła, że głogowianie awansowali na pozycję lidera drugoligowych rozgrywek. Podopieczni Dominika Walencieja mają na swoim koncie tyle samo punktów, co żaganianie. Pomarańczowo-czarni byli przed sezonem wymieniani w gronie ekip mogących powalczyć o czołowe lokaty i póki co to potwierdzają. Drużyna przegrała do tej pory najmniej setów w całej ligowej stawce (9) i zasłużenie zasiada w fotelu lidera. 26 listopada SPS Chrobry zagra we własnej hali z Olavią Oława, Sobieski podejmie natomiast Gwardię Wrocław. Do ciekawego meczu dojdzie też w Nowej Soli, gdzie trzecia MKST Astra zmierzy się z czwartą Bielawianką Bielawa.