SPR Chrobry Głogów znów bez punktów

0
1213
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-10

Czwarty mecz z rzędu bez zdobyczy punktowej szczypiornistów SPR Chrobrego Głogów. W meczu 6. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn głogowianie przegrali na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, KPR Legionowo 22:28. Podopieczni duetu Piotr Zembrzuski – Bartosz Jurecki mają na swoim koncie trzy punkty i zajmują obecnie miejsce tuż za ósemką, która zagra w fazie play-off.

Głogowianie pojechali do Legionowa mając za sobą trzy mecze bez zwycięstwa. Na parkiecie beniaminka faworytem wydawali się być goście z Dolnego Śląska, jednak nie oznaczało to, że przed podopiecznymi Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego będzie łatwe zadanie.

Pierwsza połowa meczu należała do wyrównanych. SPR Chrobry Głogów grał w pierwszych minutach spotkania nieco skuteczniej niż rywale, a duży w tym udział miał Adam Babicz, który regularnie trafiał do bramki gospodarzy. Głogowianie prowadzili, a ich maksymalna przewaga wyniosła trzy bramki. Nie udało się odskoczyć rywalom na więcej trafień, nawet mimo ich problemów ze skutecznością. Gospodarze zmarnowali dodatkowo dwa rzuty z siódmego metra, a jednym z niewielu pozytywów w ekipie z Legionowa była dobra postawa Tomasza Mochockiego, który jeszcze do niedawna grał w głogowskim zespole. To właśnie on oraz Paweł Gawęcki w dużym stopniu przyczynili się do tego, że oba zespoły schodziły do szatni przy remisie 14:14.

Druga połowa to znakomita gra legionowskich bramkarzy. Doskonale między słupkami spisywał się Tomislav Stojković, a dwa rzuty karne obronił Mikołaj Krekora. SPR Chrobry Głogów w ciągu dwudziestu trzech minut zdołał rzucić tylko cztery bramki, co nie dawało wielkich nadziei na korzystne rozstrzygnięcie sobotniej rywalizacji. Ostatecznie głogowianie zdobyli w drugiej połowie zaledwie osiem trafień, natomiast beniaminek podwoił swój dorobek z pierwszej odsłony i wygrał cały mecz 28:22.

Dla SPR Chrobrego Głogów był to kolejny mecz, który nie przyniósł zdobyczy punktowej. Słabo spisujący się w pierwszej części sezonu głogowianie następne spotkanie rozegrają 10 października. Przed własną publicznością głogowscy szczypiorniści podejmą zajmujące miejsce w czołówce ligowej tabeli Azoty-Puławy.

KPR RC Legionowo – SPR Chrobry Głogów 28:22 (14:14)

KPR: Stojković, Krekora – Bożek, Prątnicki 4, Mochocki 8/2, Suliński, Kasprzak 4, Kowalik, Titow 7/2, Brinovec, Gawęcki 3, Twardo, Ciok 2/1.