SPR Chrobry Głogów: Zespół z rocznika 2003 w ćwierćfinałach MP!

0
1782

Świetny występ mają za sobą młodzi szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów z rocznika 2003, którzy w minioną sobotę wygrali na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 10 z Zagłębiem Lubin 48:14! Kapitalny występ dał im nie tylko wygraną w starciu z derbowym rywalem, ale też zapewnił zwycięstwo w dolnośląskich rozgrywkach,

Młodzi głogowianie nie dali najmniejszych szans rywalom z Lubina i w bardzo dobrym stylu sięgnęli po komplet punktów. Wyrównany był jedynie początek meczu. W pierwszych minutach żadna z drużyn nie zbudowała większej przewagi bramkowej, jednak z biegiem czasu do głosu doszli szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. W 11. minucie tablica wskazywała wynik 18:3, co potwierdzało klasę prezentowaną przez podopiecznych Krzysztofa Gdakowicza. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:8.

W drugiej odsłonie zespół z Głogowa nadal kontynuował świetną grę i powiększał swój dorobek bramkowy. W 24. minucie głogowianie prowadzili 30:8 i zdecydowanie kontrolowali sytuację na parkiecie. Tak wysoka przewaga sprawiła, że trener Gdakowicz dał szansę zmiennikom. Ci także świetnie wykonali swoje zadanie i nękali defensywę lubinian. Derbowa konfrontacja zakończyła się ostatecznie zwycięstwem SPR Chrobrego 48:14. Młodzi zawodnicy imponowali w meczu grą kombinacyjną. – „Ćwiczymy te elementy na treningach i pomału wdrążamy w rytm meczowy. Jak widać coraz częściej nam to się udaje” – ocenił opiekun zespołu.

Wygrana w derbach z Zagłębiem sprawiła, że młodzi głogowianie zapewnili sobie zwycięstwo w dolnośląskich rozgrywkach. Przed nimi jeszcze jeden mecz, w którym zmierzą się z MKS-em Oława. Nawet w przypadku porażki nie stracą jednak pozycji lidera. Świetne wyniki osiągane w wojewódzkiej lidze sprawiły, że SPR Chrobry Głogów wystąpi w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Te odbędą się w kwietniu, najprawdopodobniej w naszym mieście. W ostatnich miesiącach drużyna zanotowała remis w Świdnicy, natomiast w pozostałych meczach schodziła z parkietu z kompletem punktów. – „Najważniejsze, aby chłopcy cieszyli się grą. Dla nich to ma być przede wszystkim zabawa. Jesteśmy w stanie powalczyć z każdym” – zapowiedział trener Krzysztof Gdakowicz.

Młodym szczypiornistom SPR Chrobrego Głogów gratulujemy świetnych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!

SPR Chrobry Głogów 2003 – MKS Zagłębie Lubin 2003 48:14 (25:8)

SPR Chrobry Głogów: Lech 4, Słupski 9, Matela 3, Michałowicz 6, Kolasa 1, Szczeblewski 5, Jastrzębski, Krukowski 4, Drążek 2, Wiatrzyk 3, Poniedziałek 2, Szymankiewicz 6, Lisiecki 3. Trener: Krzysztof Gdakowicz.