SPR Chrobry Głogów poległ w Puławach

0
1403

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów przegrali spotkanie 17. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn z KS Azotami Puławy 24:29. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego przegrywali do przerwy różnicą ośmiu trafień. Po zmianie stron głogowianie zbliżyli się do gospodarzy, jednak nie wystarczyło to do odniesienia korzystnego rezultatu i zwycięstwo zostało na parkiecie w Puławach.

Początek spotkania należał do wyrównanych, a piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów pokazali gospodarzom, że przyjechali walczyć o korzystny rezultat. Z czasem miejscowi zaczęli jednak przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i w 13. minucie prowadzili 9:6. Z każdą kolejną minutą przewaga KS Azotów Puławy robiła się coraz większa. W 22. minucie podopieczni Jarosława Cieślikowskiego przegrywali już 8:16. Ośmiobramkowa różnica utrzymała się do przerwy, co stawiało gospodarzy w bardzo korzystnej sytuacji.

Drugą połowę także lepiej zaczęli szczypiorniści z Puław. SPR Chrobry część strat odrobił między 43. a 46. minutą, kiedy gospodarze nieco opadli z sił. Od tego momentu na parkiecie toczyła się wyrównana walka, jednak podopieczni trenera Cieślikowskiego nie zdołali już dogonić wyniku i ostatecznie przegrali 24:29. W barwach KS Azotów Puławy wystąpił grający jeszcze niedawno przed głogowską publicznością Bartosz Jurecki.

Kolejny mecz SPR Chrobry Głogów rozegra 18 lutego w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka. Przeciwnikiem będzie Wybrzeże Gdańsk.

KS Azoty Puławy – Chrobry Głogów 29:24 (18:10)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Prce 3 (1/1), Masłowski 1, Krajewski 3, Łyżwa 3, Jurecki 1 (0/1), Przybylski 6, Skrabania 3 (1/1), Sobol 5, Kubisztal, Kuchczyński, Petrovsky 2, Kowalczyk, Orzechowski, Grzelak 2
Karne: 2/3
Kary: 8 min. (Grzelak, Kubisztal, Krajewski i Petrovsky – po 2 min.)

SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Babicz 2, Miszka, Płócienniczak 2, Świtała 3, Pawłowski 3 (2/2), Sadowski 5 (2/2), Sićko 3, Gujski, Tylutki, Sobut 3, Biegaj , Krzysztofik 1, Kubała 1, Rydz 1