SPR Chrobry Głogów nie utrzymał prowadzenia. Domowa porażka z MMTS-em Kwidzyn

0
999

Jednobramkowe prowadzenie do przerwy nie wystarczyło szczypiornistom SPR Chrobrego Głogów, by odnieść zwycięstwo w starciu z MMTS-em Kwidzyn. Goście odrobili straty w drugiej połowie i ostatecznie mieli powody do radości, bo wygrali na głogowskim parkiecie 26:23.

W okresie przygotowawczym do sezonu SPR Chrobry Głogów mierzył się z MMTS-em Kwidzyn dwa razy. W obu przypadkach rywale mieli po swojej stronie więcej argumentów i dwukrotnie wygrywali. Jak pokazało niedzielne starcie, tradycja została podtrzymana. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego schodzili na przerwę z zapasem jednej bramki, ale przewaga okazała się niewystarczająca.

Pierwsza połowa gry była bardzo wyrównana. Obie drużyny stworzyły dobre widowisko, rzucając bramkę za bramką. Co kilka minut zmieniał się zespół na prowadzeniu. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się minimalnym zwycięstwem SPR Chrobrego Głogów 12:11.

Po zmianie stron głogowianie podwyższyli dzięki bramkom Mariusza Gujskiego i Marka Świtały. Wydawać się mogło, że gospodarze w pełni kontrolują przebieg wydarzeń, jednak MMTS pokazał, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Siedem bramek z rzędu, przy jednym trafieniu SPR Chrobrego, spowodowało, że goście wyszli na prowadzenie. Zawodnicy trenera Cieślikowskiego starali się zniwelować straty, ale nie udało się dogonić ekipy z Kwidzyna. Po końcowej syrenie tablica wskazywała wynik 26:23 na korzyść drużyny przyjezdnej.

Kolejny mecz SPR Chrobry Głogów rozegra 7 października w Szczecinie.

SPR Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 23:26 (12:11)

SPR Chrobry: Stachera 1, Kapela – Płócienniczak 1, Świtała 2, Sadowski 1, Klinger 1, Babicz 6, Gujski 1, Tylutki 1, Orpik, Bartczak 5, Krzysztofik 3, Kubała, Rydz 1