Sportowy długi weekend

0
1484
SONY DSC

Majówka nie dla wszystkich oznaczała wypoczynek. Szczególnie pracowita była dla drużyn B-Klasy, które rozegrały nawet po dwa spotkanie. Statystyki przynoszą dobre informacje. Drużyny Gminy Lubin wywalczyły aż pięć zwycięstw.

Doskonale spisali się grający w Klasie Okręgowej zawodnicy Iskry Księginice, który na własnym boisku pokonali Kuźnię Jawor aż 4:0. Zwycięstwa na koncie mają także Unia Miłoradzice, Platan Siedlce, Unia Szklary Górne i podwójne Huzar Raszówka.

19. kolejka trzeciej legnickiej grupy B-klasy Legnica przyniosła derbowe spotkanie pomiędzy Victorią Niemstów, a Huzarem Raszówka. Zawodnicy z Raszówki od samego początku pokazali swoją przewagę i mecz przebiegał według reguł, które narzucili goście.

W tym spotkaniu nie zabrakło emocji. Kibice nie mogli się nudzić, ponieważ wynik 5:1 dla Huzara Raszówki był fenomenalny, goście zdeklasowali rywala. Walka rozpoczęła się w szybkim tempie, już w 18. minucie zawodnik Raszówki- Tomasz Targowicz strzelił gola na 1:0, to nie był koniec strzelania Huzara. Drugiego gola strzelił Leszek Zaremba w 20 minucie, a zaraz po nim, bo w 26 minucie dublet goli strzelił Tomasz Targowicz.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo energicznie. W 50. minucie meczu, zawodnik Huzara Raszówki- Leszek Zaremba nie chciał być gorszy od kolegi z drużyny i również popisał się drugim golem.

Fenomenalnym dośrodkowaniem popisał się Roman Stachy, a jeszcze lepszym wykończeniem Krzysztof Leszczyński, dzięki czemu Victoria nie zawiodła kibiców i zdobyła honorowego gola.

Najlepszym zawodnikiem Victorii został Roman Stachy, a najlepszym zawodnikiem Huzara-Tomasz Targowicz. Nagrody zawodnikom MVP w imieniu Wójta Tadeusza Kielana wręczył radny Gminy Lubin Marcin Nyklewicz.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Jakub Bredla z Niemstowa, młody strzelec  nie miał sobie równych.