Sparing: Miedź Legnica wysoko wygrywa z Górnikiem Zabrze

0
1240

Wygraną 3:0 zakończyli pierwszy zimowy mecz kontrolny pierwszoligowi piłkarze Miedzi Legnica. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza poradzili sobie z przedostatnim zespołem Ekstraklasy i udanie zainaugurowali zimową serię sparingów. Bramki dla legniczan strzelali Rumen Trifonow (dwie) oraz testowany Grzegorz Mazurek.

Legniczanie dobrze rozpoczęli to spotkanie i od początku ruszyli do zdecydowanych ataków. Kluczem do tego było opanowanie środka pola. W tym elemencie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przeważali, a dobrą grę udokumentowali trafieniem już w 9. minucie. Podanie Łukasza Garguły wykorzystał Rumen Trifonow i precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Chwilę później Bułgar mógł podwyższyć, jednak skiksował w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Znacznie lepiej zachował się jednak w 20. minucie, kiedy wykończył dokładne dogranie od Wojciecha Łobodzińskiego. Zawodnik Miedzi Legnica uderzył z szesnastego metra i golkiper zabrzan wyciągał futbolówkę z bramki po raz drugi. – „Dobrze się czułem na tej pozycji. Będę grał tam, gdzie trener każe” – skomentował swój występ bułgarski zawodnik.

Legniczanie mogli przed przerwą dołożyć jeszcze kilka bramek, ale uderzenia Tadasa Labukasa i Huntera Gorskiego bronił bramkarz Górnika Zabrze. Do przerwy pierwszoligowiec prowadził 2:0.

W drugiej odsłonie trener Tarasiewicz desygnował do gry niemal całą inną jedenastkę. Rywalizacja na boisku wyrównała się, a momentami do głosu zaczęli dochodzić zabrzanie. W bramce dobrze spisywał się jednak testowany Paweł Kapsa, który nie skapitulował ani razu. W 75. minucie wynik meczu ustalił testowany Grzegorz Mazurek. Testowany zawodnik wykorzystał dośrodkowanie Marka Gancarczyka.

Kolejny sparing legniczanie zagrają za dwa dni. Rywalem będzie trzecioligowy Pelikan Niechanowo.

Miedź Legnica – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
1:0 Trifonow (9’), 2:0 Trifonow (20’), 3:0 Mazurek (75’)

Miedź Legnica: Dawid Smug (46’ Paweł Kapsa) – Grzegorz Bartczak (46’ Marcin Garuch), Tomasz Midzierski (46’ Michał Stasiak), Artjom Artjunin, Hunter Gorskie (46’ Błażej Telichowski) – Wojciech Łobodziński (46’ Marek Gancarczyk), Keon Daniel (46’ Adrian Łuszkiewicz), Adrian Cierpka (46’ Grzegorz Mazurek), Łukasz Garguła (46’ Igor Subbotin), Rumen Trifonow (46’ Paweł Krauz) – Tadas Labukas (46’ Bartosz Ślusarski).

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik (46’ Sebastian Przyrowski) – Dominik Sadzawicki (46’ Paweł Golański, 60’ Sebastian Leszczak), Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin (46’ Mārcis Ošs), Mariusz Magiera (46’ Ken Kallaste) – Armin Ćerimagić (46’ Roman Gergel), Szymon Matuszek (46’ Radosław Sobolewski), Aleksander Kwiek (46’ Bartłomiej Gajda, 82’ Filip Żagiel), Maciej Korzym (46’ Sebastian Steblecki), Bartosz Pikul (46’ Łukasz Madej) – Szymon Skrzypczak (46’ José Kanté).

Sędzia: Jakub Krawczun (Wrocław).