Skromne zwycięstwo i lider rezerw Chrobrego Głogów

0
796

Jednobramkowe zwycięstwo rezerw Chrobrego Głogów pozwoliło im awansować na fotel lidera rozgrywek zachodniej grupy dolnośląskiej IV ligi. Pomarańczowo-czarni, wsparci zawodnikami z pierwszego zespołu, wygrali wyjazdowe spotkanie z Włókniarzem Mirsk 1:0.

Wobec przerwy w pierwszoligowych rozgrywkach, trener rezerw Jakub Wolny skorzystał z kilku zawodników w wyjazdowym starciu z Włókniarzem Mirsk. W bramce drugiego zespołu stanął Sławomir Janicki, w obronie zagrali Przemysław Stolc czy Michał Ilków-Gołąb, natomiast w ofensywie znalazło się miejsce dla Damiana Sędziaka oraz Przemysława Trytko. Ten ostatni zagrał jednak tylko dziesięć minut, natomiast jego zmiennik Paulo Filipowicz został w drugiej połowie bohaterem strzelając bramkę na wagę zwycięstwa.

Wygrana w Mirsku pozwoliła rezerwom Chrobrego Głogów awansować na fotel lidera w swojej grupie. Pomarańczowo-czarni wygrali dotąd wszystkie pięć spotkań. Podobna sztuka udała się jedynie trzeciemu Górnikowi Złotoryja, jednak zespół ten zagrał tylko cztery mecze. Podopieczni Jakuba Wolnego z dorobkiem 15 punktów spoglądają na resztę ligowej stawki z góry, natomiast kolejny mecz rozegrają w sobotę na swoim boisku. Wówczas rywalem będzie Orla Wąsosz.

“Włókniarz cofnął się, mądrze się przesuwał i ciężko było się przez to przebić” – mówił trener Jakub Wolny. – “Rywale swoich szans szukali po przechwycie i dalszym podaniu. My jako zespół zagraliśmy trochę za wolno. Choć w końcówce mieliśmy jeszcze jakieś okazje, to jednak wracamy z punktami bardziej wyszarpanymi.”

WŁÓKNIARZ MIRSK – CHROBRY II GŁOGÓW 0:1 (0:0)

0:1 Filipowicz 50

CHROBRY II: Janicki – Stolc, Wajsak, Ilków-Gołąb, Napolov, Kona (46. Pawlik), Borecki, Zejdler (80. Dybizbański), Sędziak (60. Kulchawy), Bach (25. Nowicki), Trytko (10. Filipowicz).

Apis JędrzychowiceKarkonosze Jelenia Góra25 listopada, 11:00
w pierwotnym terminie (8 września) odwołany z powodu dożynek / w drugim terminie (12 września, 17:00) odwołany
Stal ChocianówSparta Grębocice9 września, 17:00