Skromne 1-0. Ważne trzy punkty

0
1134

Pierwsze punkty w rundzie rewanżowej II Ligi Zachodniej zdobyli piłkarze Chrobrego Głogów. We wczorajszym (30.03.2013) spotkaniu pokonali zamykającą tabelę Elanę Toruń 1-0. Bramkę dającą komplet punktów strzelił w 37 minucie Grzegorz Wan. Zimowa aura nie przyciągnęła licznej grupy kibiców. Ci zaś, którzy zdecydowali się przybyć mogli oglądać mądrze grający zespół, który potrzebuje czasu, by się zgrać. Wszystko wskazuje na to, że zmiany, które zaszły w przerwie zimowej zaowocują w kolejnych spotkaniach. Najbliższe już w środę (03.04.2013) w Głogowie. Tym razem naprzeciw podopiecznym trenera Mamrota stanie przedostatni zespół w lidze – Ruch Zdzieszowice. Panowie, najwyższy czas zdobywać punkty.

Już od początku spotkania optyczną przewagę uzyskali gospodarze, którzy dobrze operowali piłką w środku pola. Niestety, w wielu momentach brakowało “ostatniego podania”, które otworzyłoby drogę do bramki. Także od pierwszych minut zauważyć było można brak zrozumienia pomiędzy wieloma piłkarzami. W przerwie zimowej zaszło kilka kluczowych zmian, a głogowianie rozgrywali swoje drugie spotkanie o stawkę – Na wszystko potrzeba czasu, w tym przypadku niezbędna będzie cierpliwość – mówił trener Mamrot przed startem rozgrywek. Kilka indywidualnych akcji nie przynosiło większych efektów, a stałe fragmenty przechwytywane były przez bramkarza gości. Drogę do bramki słabo grającej Elany gospodarze znaleźli dopiero w 37 minucie. Kiedy to po dobrej indywidualnej akcji Sędziak obsłużył Grzegorza Wana, a ten w sobie wiadomy sposób wpakował piłkę do bramki piłkarzy z Torunia. Dużym pozytywnym aspektem pierwszej połowy był fakt, że goście nie stworzyli sobie żadnej groźnej sytuacji pod bramką Janickiego.

Przy jednobramkowej stracie, goście musieli zagrać odważniej. Niestety każda ofensywna akcja przychodziła im z trudem, a na grę wciąż kontrolowali głogowianie, którzy uczeni na własnych błędach długo trzymali piłkę we własnym posiadaniu. Podopieczni trenera Mamrota, w drugiej połowie zdecydowanie bronili wyniku. Nudna czasami gra w wykonaniu gospodarzy przełożyła się na trzy punkty, które dopisujemy do swojego konta. Gospodarze zagrali efektywnie, lecz mało efektownie, na co narzekali kibice. Z drugiej strony ważne są punkty – Nie ważne jak, ważne, że są punkty – komentowali sympatycy Chrobrego Głogów.

Wszystko wskazuje na to, że “z tej mąki będzie chleb”, potrzebny jest jednak czas. W wielu momentach wśród piłkarzy z Głogowa widać było brak zrozumienia. Proste błędy i zdbyt dużo indywidalnych akcji nie pozwoliły na ładną i skuteczną grę. Z drugiej strony po jednym spotkaniu zbyt dużo powiedzieć nie można. Już w środę kolejny sprawdzian. Tym razem do Głogowa przyjedzie Ruch Zdzieszowice.

Chrobry Głogów – Elana Toruń 1-0 (1-0)