Siedem bramek piłkarek Chrobrego Głogów wyjazdowym starciu

0
1071

Kolejny mecz bez porażki mają za sobą piłkarki Chrobrego Głogów, które rywalizują w dolnośląskiej trzeciej lidze. Po wygranej w Konarach i domowym remisie z Piastem Nowa Ruda, podopieczne Artura Przybyła rozgromiły na wyjeździe LUKS Ziemię Lubińską 7:0.  W ligowej tabeli, która obejmuje też dorobek punktowy z fazy zasadniczej, głogowianki zajmują czwarte miejsce.

Początek meczu rozegranego w Lubinie był wyrównany i nic nie wskazywało na taki wynik końcowy. W fazie zasadniczej pomarańczowo-czarne wygrały z tym rywalem 9:1, ale pierwsze minuty wyjazdowego spotkania pokazały, że miejscowe zamierzają stawiać opór. Trwało to jednak do siedemnastej minuty. Wtedy worek z bramkami otworzyła debiutująca w zespole Gołąb. Przed przerwą piłkarki Chrobrego Głogów wbiły rywalkom jeszcze dwa gole i schodziły do szatni prowadząc 3:0.

Po przerwie trener Artur Przybył dał szansę zawodniczkom rezerwowym. Nie zmieniło się jednak wiele w kwestii boiskowej dominacji głogowianek. Młode pomarańczowo-czarne strzelały kolejne bramki, a trafienia Moniki Tomczyk i Pauliny Anioł pozwoliły zwyciężyć w derbowej konfrontacji aż 7:0.

„Cieszę się, że wiele wskazówek z przedmeczowej odprawy wzięliśmy sobie do serca i zrealizowaliśmy je na boisku. Budujące jest, że zdobyte bramki rozłożyły się na drużynę, a założona taktyka sprawdziła się. Gratuluję zawodniczkom kolejnych punktów” – skomentował występ swojego zespołu trener Artur Przybył.

Po wygranej z LUKS Ziemią Lubińską młode głogowianki zajmują czwartą lokatę w trzeciej lidze dolnośląskiej (grupa spadkowa). Pomarańczowo-czarne mają w swoim dorobku 12 punktów, gdyż uwzględniane są też oczka zdobyte w fazie zasadniczej. Na wiosnę ekipa z Głogowa odniosła dwa zwycięstwa i zanotowała jeden remis. Kolejny mecz głogowska drużyna rozegra w weekend 7-8 maja, kiedy zagra przed własną publicznością z KS-em Oława. Spotkanie zapowiada się interesująco, ponieważ oba zespoły mają w swoim dorobku taką samą zdobycz punktową. Oławianki są jednak w tabeli o jedno miejsce wyżej, a podopieczne Artura Przybyła wyprzedza jeszcze Sukces Gmina Oleśnica (14 punktów) oraz Czarni Jelcz-Laskowice (20 punktów).

LUKS ZIEMIA LUBIŃSKA – CHROBRY GŁOGÓW 0:7 (0:3)
Bramki (Chrobry): Gołąb 17, 37, Franas 28, Tomczyk 53, 64, Anioł 59, 60.
Chrobry: Wodnicka (70. Surlas) – Gniewosz, Więdłocha, Anioł, Wróbel (75. Wozowczyk), Momot, Szperlik, Kamieniecka M. (70. Grell), Adamska (32. Zelewska (50. Jacheć)), Franas (37. Wierzbicka), Gołąb (45. Tomczyk).