Roland Garros: Koniec francuskiej przygody Michała Przysiężnego

0
1150

Michał Przysiężny nadal bez recepty na Davida Gueza. Urodzony w Głogowie tenisista przegrał swój czwarty mecz z francuskim przeciwnikiem i pożegnał się z tegoroczną edycją wielkoszlemowego turnieju Roland Garros.

Sklasyfikowany obecnie na 140. miejscu w rankingu ATP Michał Przysiężny rywalizował z Davidem Guezem po raz czwarty w karierze. Wcześniej głogowski tenisista nie znalazł sposobu na Francuza w 2007 roku, kiedy rywalizowali na kortach w Noumei i Tunisie oraz na początku bieżącego w szkockim Glasgow. Wczorajszy mecz był jednak o wiele ważniejszy, gdyż jego stawką był awans do kolejnej rundy kwalifikacji wielkoszlemowego French Open.

Aby awansować do głównego turnieju, 31-letni Michał Przysiężny musiał wyeliminować Gueza oraz kolejnego przeciwnika. Niestety, do następnego meczu z udziałem Polaka nie dojdzie, a głogowianin stracił tym samym swoją szansę na poprawienie najlepszego dotychczas wyniku osiągniętego we Francji. Przed dwoma laty nasz zawodnik zakwalifikował się do turnieju głównego i doszedł w nim do II rundy.

Środowy mecz lepiej rozpoczął sklasyfikowany na 248. miejscu w rankingu ATP Guez. 32-letni tenisista z Marsylii szczególnie dobrze radził sobie przy swoim serwisie i pierwszego seta zwyciężył dość gładko 6:2. Drugą partię David Guez rozpoczął od przełamania, jednak po chwili urodzony w Głogowie tenisista doprowadził do wyrównania, a następnie objął prowadzenie. Kiedy wydawało się, że Michał Przysiężny złapał właściwy rytm, kontrolę nad paryskim kortem przejęła gwałtowna ulewa, która zmusiła organizatorów do przerwania meczu.

Przerwa w grze lepiej wpłynęła na Davida Gueza. Francuski tenisista utrzymał serwis, a następnie zdobył przełamanie w siódmym gemie. Przy wyniku 5:3 dla reprezentanta gospodarzy, Michał Przysiężny raz jeszcze rzucił się do odrabiania strat, jednak ostatnie słowo w tym pojedynku należało do jego rywala, który ostatecznie zwyciężył środowy mecz 6:2, 7:5.

31-letni Michał Przysiężny musi więc odłożyć marzenia o dobrym występie we French Open na kolejny rok. W przypadku wygranej z Davidem Guezem, głogowski tenisista zmierzyłby się w finale kwalifikacji z Japończykiem Taro Danielem, który w środę pewnie zwyciężył Węgra Martona Fucsovicsa 6:3, 6:1.

Kolejny wielkoszlemowy turniej zostanie rozegrany na przełomie czerwca i lipca na kortach Wimbledonu. Podobnie jak we Francji, Michał Przysiężny rozpocznie swoją rywalizację od kwalifikacji do turnieju głównego.