Nordic walking: KGHM Metraco Polkowice z medalami Pucharu Europy

0
1148

To był fantastyczny start nordicowców KGHM Metraco Polkowice, którzy przywieźli z Kolbuszowej osiem medali Pucharu Europy. Zawody w podkarpackiej miejscowości były jednocześnie tegoroczną edycją Pucharu Polski, a zawodnicy polkowickiego klubu zakończyli imprezę z sześcioma miejscami na najwyższym stopniu podium.

Nordic walking cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością w naszym kraju, a spore zainteresowanie tą formą rekreacji pokazała lista startowa zawodów w Kolbuszowej. Mimo iście plażowej pogody i bardzo wysokiej temperatury powietrza, na starcie stawiło się 564 uczestników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Poza zawodnikami z Polski, w imprezie udział wzięli m.in. Francuzi czy Niemcy, zaproszeni z okazji odbywającego się Marszu Przyjaźni.

Liczna oraz reprezentująca wysoki poziom konkurencja nie przeszkodziła zawodnikom KGHM Metraco Polkowice w odniesieniu sukcesu, jakim jest wywalczenie ośmiu medali. Polkowiczanie aż sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, a dodatkowo do całego dorobku dorzucili dwa brązowe krążki, wywalczone przez Janinę Woronko-Zaczyńską (10 km) oraz Małgorzatę Gładkowską (5 km).

Złoty medal w kategorii 50-59 lat na dystansie 10 km wywalczyła Renata Jędrasiak, która ukończyła start z wynikiem 1:16:08 i wyprzedziła drugą w klasyfikacji zawodniczkę o blisko trzy minuty. W tej samej kategorii wiekowej najlepsza w półmaratonie okazała się Lucyna Stępień, która na mecie liczącej ponad 21 kilometrów trasy zameldowała się szybciej od Ireny Karasiewicz z Braniewa.

Pozostałe złota były już zdobyczami wywalczonymi przez panów. Pierwsze miejsce na 5 km w kategorii wiekowej 50-54 lata zdobył Miron Rożynek, który uzyskał minimalnie lepszy czas od swojego konkurenta z Sosnowca. Ten sam dystans w gronie 65-69 lat zwyciężył Bogdan Grygorowicz, który wyprzedził nordicowców z Gliwic oraz Ciechanowa. W kategorii wiekowej 60-69 najwyższe miejsce na podium wywalczył Krzysztof Kalisz, który startował na dystansie 10 km. Złoto do kolekcji KGHM Metraco Polkowice dołożył również Ireneusz Lubiatowski, który zwyciężył półmaraton (kategoria wiekowa 40-49).

Brązowe medale z Kolbuszowej przywiozła natomiast wspomniana już wcześniej Janina Woronko-Zaczyńska, która zajęła trzecie miejsce w starcie na 10 km w gronie 60-69 lat, a także Małgorzata Gładkowska, która rywalizowała na dystansie 5 km w kategorii wiekowej 50-54 lata.

Zawodnikom KGHM Metraco Polkowice gratulujemy dobrych wyników i życzymy udanych startów w kolejnych zawodach!

Medale wywalczone przez KGHM Metraco Polkowice:
Złote: Renata Jędrasiak (10 km), Lucyna Stępień (półmaraton), Miron Rożynek (5 km), Bogdan Grygorowicz (5 km), Krzysztof Kalisz (10 km), Ireneusz Lubiatowski (półmaraton).

Brązowe: Janina Woronko-Zaczyńska (10 km), Małgorzata Gładkowska (5 km).