Remis piłkarek Chrobrego Głogów, porażka czwartoligowych rezerw

0
1308

Dwa mecze i dwa remisy – tak wygląda dorobek piłkarek Chrobrego Głogów w nowym sezonie na trzecioligowych boiskach Dolnego Śląska. Podopieczne Artura Przybyła zremisowały w niedzielę przed własną publicznością z Piastem Nowa Ruda 1:1. Porażki doznały natomiast czwartoligowe rezerwy, które musiały uznać wyższość Włókniarza Mirsk.

Piłkarki Chrobrego Głogów na inaugurację ligowego sezonu zremisowały w Wałbrzychu. W niedzielę pomarańczowo-czarne po raz pierwszy zagrały przed własną publicznością i również zeszły z boiska z jednym punktem. Jako pierwsze na listę strzelców wpisały się przyjezdne. Piast Nowa Ruda objął prowadzenie po trafieniu Katarzyny Patryjak. Podopieczne Artura Przybyła odpowiedziały w 77. minucie po strzale Igi Gajewskiej. Rezultat nie uległ już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami. W pierwszy weekend października głogowianki zagrają na wyjeździe z Bielawianką Bielawa.

„Bardzo źle wchodzimy w mecz tracąc bramkę już w 25 minucie, co na pewno nie ułatwiło nam zadania. Jestem zadowolony, że młodsze zawodniczki udźwignęły ciężar tego spotkania, a część z nich wywiązała się poprawnie z nowych zadań na boisku. Jako trenera cieszy mnie coraz większa rywalizacja w zespole, przez co zawodniczki czeka jeszcze większa praca na treningach” – skomentował trener piłkarek, Artur Przybył.

Porażkę zanotowały występujące w dolnośląskiej czwartej lidze rezerwy Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni podejmowali na własnym boisku Włókniarz Mirsk i od 50. minuty prowadzili 1:0. Goście niedługo później doprowadzili do remisu, jednak podopieczni Jarosława Helwiga objęli prowadzenie po raz drugi. Niestety, mimo to końcówka należała do przyjezdnych i mecz zakończył się porażką głogowian 2:3.

Po sześciu meczach Chrobry II Głogów ma na swoim koncie 6 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli. W następny weekend głogowski zespół zagra na wyjeździe z liderem tabeli Orkanem Szczedrzykowice. Drużyna ta wygrała wszystkie sześć spotkań i będzie faworytem najbliższej konfrontacji. Wcześniej, bo w środę 21 września, rezerwy Chrobrego zagrają w Okręgowym Pucharze Polski. Głogowianie zagrają na wyjeździe ze Spartą Rudna.

CHROBRY GŁOGÓW – PIAST NOWA RUDA 1:1 (0:1)
bramka Chrobry: 77 min. Gajewska,
bramka Piast: 25 min. Patryjak.

Chrobry: Surlas – Jacheć, Gniewosz, Więdłocha, Wróbel, Lasota ( 63. Adamska, 78. A. Kamieniecka), Momot (kpt.), M. Kamieniecka ( 63. Kamińska), Pietrzak, Chrupcała (35. Gajewska), Wierzbicka.

Piast: Muczyńska Natalia – Ważna Laura, Stasiewicz Aleksandra, Włodarczyk Aleksandra, Michalak Paulina – Kapłon Magdalena, Szymańska Izabela (Teplicka Julia), Kozioł Agnieszka (Banaś Patrycja), Tarnawska Klaudia, Hytkowska Aleksandra – Patryjak Katarzyna.

CHROBRY GŁOGÓW – WŁÓKNIARZ MIRSK 2:3 (0:0)

1:0 Suchora 50