Zagłębie Lubin bez punktów w starciu z Wisłą Kraków

0
1190

Porażką zakończyli piątkową rywalizację piłkarze KGHM Zagłębia Lubin, którzy w meczu 15. kolejki Ekstraklasy podejmowali na własnym boisku Wisłę Kraków. Krakowianie okazali się lepsi i wygrali 3:1, wywożąc tym samym komplet punktów z Dolnego Śląska. Jedyną bramkę dla podopiecznych Piotra Stokowca zdobył Arkadiusz Woźniak.

Obie drużyny przystępowały do piątkowego meczu z niechlubnymi statystykami strzeleckimi. Lubinianie nie potrafili pokonać bramkarzy rywali od 416 minut, natomiast krakowianie nie dokonali tego w czterech z poprzednich pięciu spotkań. Wczorajsza rywalizacja była jednak inna od poprzednich meczów, bo łącznie padły w niej cztery gole.

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin byli bliscy objęcia prowadzenia przede wszystkim za sprawą Adriana Rakowskiego. Pierwszy z jego strzałów został zablokowany, drugi był niecelny, a w 29. minucie skutecznie zastopował go bramkarz krakowian, Radosław Cierzniak.

Przyjezdni odpowiedzieli próbowali odpowiedzieć strzałem Krzysztofa Mączyńskiego, ale reprezentant Polski minimalnie chybił. W 31. minucie Biała Gwiazda wyszła jednak na prowadzenie. Strzał głową Pawła Brożka trafił w poprzeczkę, ale skutecznie dobijał Rafał Boguski, który otworzył wynik spotkania. Na domiar złego dla lubinian, w doliczonym czasie pierwszej połowy z boiska wyleciał Konrad Forenc, który sfaulował Łukasza Burligę. W drugiej odsłonie w bramce KGHM Zagłębia Lubin stał więc Martin Polacek.

Po zmianie stron, z obozu lubinian najbardziej aktywny był Dorde Cotra. Serb najpierw uderzał z ostrego kąta, a później z rzutu wolnego. Strzał z 50. minuty przeleciał minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką. Szesnaście minut później było już jednak 2:0 dla gości. Ponownie dośrodkowywał Boban Jović, futbolówka spadła na głowę Pawła Brożka, a piłka po strzale napastnika Wisły odbiła się jeszcze od Aleksandara Todorovskiego i wpadła do bramki lubinian.

Ostatnie bramki padły w końcowych siedmiu minutach gry. Najpierw kontakt złapali gospodarze za sprawą trafienia Arkadiusza Woźniaka z 83. minuty. Krakowianie zdołali jednak odpowiedzieć golem Donalda Guerriera i mecz zakończył się wygraną gości 3:1. Kolejny mecz podopieczni Piotra Stokowca rozegrają 22 listopada z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 1:3 (0:1)
0:1 – Rafał Boguski 31′
0:2 – Aleksandar Todorovski (sam.) 66′
1:2 – Arkadiusz Woźniak 83′
1:3 – Donald Guerrier 88′
KGHM Zagłębie: Konrad Forenc – Dorde Cotra, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Aleksandar Todorovski – Jakub Tosik, Jarosław Kubicki – Krzysztof Janus (74′ Arkadiusz Woźniak), Adrian Rakowski (61′ Jan Vlasko), Łukasz Janoszka (45+3′ Martin Polacek) – Michal Papadopulos.

Wisła: Radosław Cierzniak – Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok – Krzysztof Mączyński Alan Uryga – Rafał Boguski (90+3′ Konrad Handzlik), Maciej Jankowski (84′ Tomasz Cywka), Łukasz Burliga (52′ Donald Guerrier) – Paweł Brożek.

Żółte kartki: Dąbrowski (KGHM Zagłębie) oraz Uryga, Mączyński, Guerrier (Wisła).