Radosław Kawęcki wicemistrzem świata na 200 metrów stylem grzbietowym!

0
2370

Radosław Kawęcki powtórzył wyczyn sprzed dwóch lat i ponownie został wicemistrzem świata w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym! We wczorajszym finale MŚ w rosyjskim Kazaniu, głogowianin zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Australijczykowi Mitchellowi Larkinowi. Czas naszego pływaka to 1:54.55.

Podobnie jak przed dwoma laty w Barcelonie, tak i teraz w Kazaniu, głogowski pływak zakończył Mistrzostwa Świata ze srebrnym medalem w rywalizacji na 200 metrów grzbietem. Wychowanek Piasta Głogów po raz kolejny udowodnił swoją przynależność do światowej czołówki, gdyż była to dla niego kolejna wielka impreza podczas której stanął na podium.

Radosław Kawęcki rywalizację na swoim koronnym dystansie rozpoczął od eliminacji. Rezultat 1:58.09 zapewnił mu trzynaste miejsce, które dało awans do półfinałów. W swoim drugim starcie 24-letni głogowianin znacznie poprawił wcześniejszy czas i w dobrym stylu wywalczył sobie miejsce w finale. Wynik 1:55.54 sprawił, że Kawęcki zakończył wyścig na czwartym miejscu, ex aequo z Rosjaninem Jewgienijem Ryłowem. W półfinałach najszybszy okazał się Australijczyk Mitchell Larkin (1:54.29), który wyprzedził Amerykanina Ryana Murphy’ego (1:55.10) oraz Chińczyka Xu Jiayu (1:55.13). Z punktu widzenia głogowskiego sportowca, wszystko poszło zgodnie z planem, a ostatnim krokiem miał być jak najlepszy występ w piątkowym finale, który decydował o miejscach na podium.

Walkę o medale Radosław Kawęcki rozpoczął w swoim stylu, czyli spokojnie. Po przepłynięciu stu metrów, 24-letni pływak zajmował ósme miejsce i dopiero przygotowywał się do ataku na wyższe lokaty. Pięćdziesiąt metrów przed metą reprezentant biało-czerwonych był już piąty, a fantastyczny finisz sprawił, że zakończył rywalizację na drugim miejscu. Lepszy okazał się jedynie Mitchell Larkin (najlepszy podczas eliminacji i półfinałów), który dopłynął do mety z czasem 1:53.38. Rezultat Radosława Kawęckiego to 1:54.55, a tuż za nim uplasował się Jewgienij Ryłow z wynikiem 1:54.60. Znakomity finisz w wykonaniu wychowanka Piasta Głogów zapewnił mu miejsce na drugim stopniu podium i pozwolił obronić srebro, które wywalczył dwa lata temu w Barcelonie. Piątkowy finał był dla Radosława Kawęckiego czwartym w historii występów w MŚ na dystansie 200 m stylem grzbietowym. W 2009 roku sklasyfikowano go na siódmym miejscu, a dwa lata później – na piątym. Podczas Mistrzostw Świata w Kazaniu, Radosław Kawęcki startował także na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Swój udział zakończył w eliminacjach, w których zajął 18. miejsce.

Radosławowi Kawęckiemu gratulujemy świetnego startu oraz srebrnego medalu Mistrzostw Świata!