Puchar Polski: Miedź lepsza od GKS-u Bełchatów. Kolejnym rywalem Górnik Łęczna

0
1315

Po serii rzutów karnych piłkarze Miedzi Legnica pokonali GKS Bełchatów i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zremisowali w regulaminowym czasie gry 1:1, a gol dający wyrównanie padł w doliczonym czasie gry. Rywalem legniczan w 1/16 finału rozgrywek będzie Górnik Łęczna.

W pierwszej połowie przeważali legniczanie, jednak więcej powodów do radości mieli gospodarze. GKS Bełchatów wyszedł na prowadzenie w 18. minucie, kiedy skutecznie rzut karny wykonał doświadczony Patryk Rachwał. Piłkarze Miedzi Legnica ruszyli do odrabiania strat, jednak dobrze ze swoich obowiązków wywiązywał się golkiper miejscowych. Bełchatowianie po zdobyciu bramki nastawili się na kontry i kilka razy groźnie zagrozili bramce Pawła Kapsy. Do przerwy utrzymało się jednak jednobramkowe prowadzenie spadkowicza z pierwszej ligi.

Po zmianie stron legniczanie ruszyli do ataków. Wynik meczu pozostawał jednak bez zmian. Wszystko za sprawą dobrze broniącego Lenarcika, który kilkukrotnie zastopował uderzenia podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Upragnioną bramkę zawodnicy Miedzi zdobyli w doliczonym czasie gry. Celną główką popisał się Michał Stasiak i o losach spotkania zadecydować musiała dogrywka.

W 94. minucie po raz drugi trafił Stasiak, jednak tym razem arbiter dopatrzył się faulu na obrońcy bełchatowian. Dodatkowe pół godziny gry także nie przyniosło rozstrzygnięcia, więc potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się piłkarze z Dolnego Śląska. Strzał Michalaka wybronił Kapsa, a decydująca jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Chrzanowski. Miedzianka wygrała konkurs rzutów karnych 7:6.

W 1/16 finału podopieczni trenera Tarasiewicza zmierzą się z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna. Zwycięzca tego spotkania w 1/8 finału zmierzy się z wygranym z pary GKS 1962 Jastrzębie – Radomiak Radom.

Wstępny termin meczów 1/16 finału to 10 sierpnia, a 1/8 finału to 21 września

GKS BEŁCHATÓW – MIEDŹ LEGNICA 1:1 (1:0, 1:1, k.6:7)

Bramki: Rachwał (18-karny) oraz Stasiak (90). Żółte kartki: Zgarda, Rachwał oraz Stasiak. Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

GKS: Lenarcik – Klepczyński (67 Kondracki), Pisarczuk, Zgarda, Zięba (62 Maciejewski), Michalak, Papikyan, Andrzejczak (85 Bartosiak), Rachwał, Szymorek, Lenartowski.

MIEDŹ: Kapsa – Bartczak (70 Chrzanowski), Stasiak, Midzierski, Gorskie – Łuszkiewicz (66 Rasak), Daniel – Bartkowiak, Forsell, Martin – Batin (115 Cierpka).