Puchar Polski: KGHM Zagłębie Lubin lepsze od Jagiellonii Białystok

0
1168

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W środowym meczu podopieczni Piotra Stokowca okazali się lepsi od Jagiellonii Białystok, którą pokonali 2:0. Bramki dla gości zdobywali Michal Papadopulos oraz Krzysztof Piątek. W kolejnej rundzie „Miedziowi” zmierzą się z Lechem Poznań.

KGHM Zagłębie Lubin to tegoroczny beniaminek piłkarskiej Ekstraklasy, natomiast białostoczanie na początku obecnego sezonu reprezentowali Polskę w europejskich pucharach. Obie drużyny spotkały się już w sierpniu, a ligowa konfrontacja zakończyła się zwycięstwem lubinian. Teraz oba zespoły spotkały się w Pucharze Polski, a stawką był awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Od początku spotkania przewagę uzyskali podopieczni Piotra Stokowca. Już w 6. minucie groźnie uderzał Krzysztof Piątek, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka. Chwilę później strzelał Michal Papadopulos, jednak na posterunku był golkiper Jagiellonii Białystok, który zastopował uderzenie. Przewaga i ataki lubinian w końcu przyniosły efekt. W 16. minucie gry dokładnie dośrodkował Łukasz Janoszka, a podanie na bramkę zamienił wspomniany już Michal Papadopulos.

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin nadal kontrolowali przebieg spotkania, ale od czasu do czasu atakowali również gospodarze. W 19. minucie próbował Taras Romanczuk, jednak jego strzał nie zaskoczył debiutującego w bramce lubinian Martina Polacka. W 31. minucie podopieczni Piotra Stokowca prowadzili już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zamknął Krzysztof Piątek i lubinianie powiększyli swoje prowadzenie.

Po zmianie stron nadal dominowali piłkarze z Dolnego Śląska. Sytuacja zmieniła się dopiero po godzinie gry, kiedy białostoczanie odzyskali równowagę i dążyli do odrobienia strat. Lubinianie skupili się na grze w defensywie i rzadziej zapędzali się pod bramkę Jagiellonii. Szansę na zdobycie bramki dla miejscowych zmarnowali Przemysław Frankowski (poprzeczka) oraz Taras Romanczuk, który minimalnie przestrzelił. W samej końcówce próbował jeszcze Sebastian Madera, ale wynik meczu nie uległ już zmianie. KGHM Zagłębie Lubin awansowało do ćwierćfinału Pucharu Polski. Kolejnym rywalem lubinian będzie Lech Poznań. Mecz zaplanowano na 28 października.

Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:2)
0:1 – Papadopulos 16′
0:2 – K. Piątek 31′

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran – Filip Modelski, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Jonatan Straus, Alvarinho (63′ Przemysław Frankowski), Rafał Grzyb, Jacek Góralski (63′ Fiodor Cernych), Taras Romanczuk, Karol Mackiewicz (46′ Konstantin Vassiljev), Piotr Grzelczak.

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Krzysztof Janus, Łukasz Janoszka (61′ Adrian Błąd), Michal Papadopulos (67′ Jarosław Jach), Krzysztof Piątek (85′ Eryk Sobków).

Żółte kartki: Ł. Piątek, Janus (Zagłębie).
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Awans do ćwierćfinału: KGHM Zagłębie Lubin.