Puchar PGNiG Superligi: Słaba skuteczność z Wybrzeżem Gdańsk

0
1436

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów przegrali wczorajsze spotkanie grupy Select Pucharu PGNiG Superligi z Wybrzeżem Gdańsk 24:27. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego w zmaganiach ligowych dwukrotnie wygrywali, jednak środowy mecz zakończył się triumfem przyjezdnych, którzy do przerwy prowadzili jednym trafieniem. W głogowskiej ekipie zawiodła skuteczność i to było jedną z głównych przyczyn porażki.

Środowe spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu gospodarzy. SPR Chrobry Głogów wyszedł na prowadzenie po trafieniu Krzysztofa Tylutkiego. Później do głosu doszli jednak gdańszczanie. Wprawdzie podopieczni Jarosława Cieślikowskiego konstruowali akcje, ale zawodziła skuteczność. Sytuacja zaczęła się zmieniać dopiero w 14. minucie, kiedy strzelecką niemoc przełamał Dominik Płócienniczak.

Do przerwy głogowianie nie zdołali jednak wyjść na prowadzenie. Główną przyczyną takiego obrotu spraw była słaba skuteczność pod bramką Wybrzeża Gdańsk. Gospodarze dobrze radzili sobie w defensywie, ale zupełnie inaczej wyglądało to w ataku. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 11:10.

Głogowianie na prowadzenie wyszli po zmianie stron. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście, ale po chwili SPR Chrobry złapał wiatr w żagle i zaczął odrabiać straty. Cztery bramki z rzędu sprawiły, że drużyna z Głogowa prowadziła dwoma trafieniami i wydawać się mogło, że sytuacja została opanowana.

Trenerzy Wybrzeża Gdańsk poprosili o czas i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Po wznowieniu gry goście ruszyli do ataku, a po chwili znów mogli cieszyć się z prowadzenia. Na domiar złego w drużynie SPR Chrobrego Głogów nadal zawodziła skuteczność. Pięć minut przed końcem gdańszczanie prowadzili już pięcioma trafieniami i tej przewagi już nie roztrwonili.

Środowy mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 27:24. – „Nie możemy tak grać. Nie mam słów, które by usprawiedliwiły naszą postawę, jedynie możemy przeprosić kibiców, że u siebie – na to wygląda ostatni mecz, przegrywamy – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Rafał Stachera, bramkarz SPR Chrobrego Głogów.