Przegrana ze Śląskiem. Testowany Lebedyński

0
799

Pierwszoligowy Chrobry Głogów ma za sobą pierwszy sparing tej zimy. Pomarańczowo-czarni przegrali dziś w Środzie Śląskiej ze Śląskiem Wrocław 1:3. W drużynie Grzegorza Nicińskiego zagrali testowani zawodnicy. Jeden z nich to napastnik Mikołaj Lebedyński.

Dla obu drużyn dzisiejszy sparing był pierwszym testem tej zimy. W składzie Chrobrego Głogów zagrali dwaj testowani zawodnicy – Bartosz Sulkowski, lewy obrońca trzecioligowej Wisły Puławy oraz napastnik Mikołaj Lebedyński. Urodzony w Szczecinie zawodnik to były gracz młodzieżowych reprezentacji Polski (4 występy), który występował w Pogoni Szczecin, holenderskiej Rodzie Kerkrade czy Wiśle Płock. Ostatnio był graczem Górnika Łęczna, z którym rozstał się latem 2018 roku.

Strzelanie w dzisiejszym sparingu rozpoczęło się w 22. minucie, kiedy futbolówkę do bramki Chrobrego skierował Farshad Ahmadzadeh. Jeszcze przed przerwą wrocławianie mieli okazje do podwyższenia, ale żadna z nich nie została zamieniona na bramkę. Do przerwy ekstraklasowicz prowadził 1:0.

Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie. Zbyt wielu okazji nie miał Śląsk, a Chrobry też nie kwapił się do ostrego ataku. W 72. minucie mecz rozpoczął się jednak od nowa. Najlepiej w polu karnym wrocławian zachował się Michał Pawlik i pomarańczowo-czarni wyrównali.

Radość zawodników Chrobrego nie trwała długo. Kilka minut później Śląsk ponownie prowadził. Niefortunnie zachowali się zawodnicy formacji obronnych Chrobrego i piłka po kontakcie z Oskarem Repką wylądowała w siatce. To nie było jednak ostatnie słowo zespołu ze stolicy Dolnego Śląska. Chwilę przed końcem dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Piotr Celeban, a rezultat ustalił 18-letni Bartosz Boruń.

Chrobry przegrał pierwszy zimowy test tej zimy 1:3. W sobotę głogowianie po raz pierwszy zaprezentują się przed własną publicznością. Rywalem będzie trzecioligowy Stilon Gorzów.

ŚLĄSK WROCŁAW – CHROBRY GŁOGÓW 3:1 (1:0)

1:0 Ahmadzadeh 22

1:1 Pawlik 71

2:1 Repka (sam.) 79

3:1 Boruń 90

ŚLĄSK (1 połowa): Szczerbal – Broź, Golla, Pawelec, Cholewiak, Radecki, Chrapek, Ahmadzadeh, Gąska, Pich, Piech.

ŚLĄSK (2 połowa): Szczerbal – Sobczak, Celeban, Kucharczyk, Cotra, Srnić, Pałaszewski, Szczepan, Bartkowiak (70 Gąska), Boruń, Samiec-Talar.

CHROBRY (1 połowa): Janicki – Stolc, Repka, Wasiluk, Ratajczak, Drewniak, Kona, Sędziak, Borecki, Maćkowski, Lebedyński.

CHROBRY (2 połowa): Abramowicz – Bach, Stolc (70 Repka), Wajsak, Sulkowski, Pawlik, Mandrysz, Nowicki, Kowalczyk, Zejdler, Kaczmarek.