Przegrali seta, ale zgarnęli całą pulę

0
767
SPS-Chrobry-Glogow-2018-Siatkowka-1

Kolejne ważne zwycięstwo odnieśli wczoraj siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni podejmowali na swoim parkiecie jeden ze słabszych zespołów ligi, ale mimo to nie był to łatwy spacerek. Najważniejsze jednak, że pomarańczowo-czarni pokonali BTS Elektros Bolesławiec i wywalczyli komplet punktów.

SPS Chrobry Głogów nie traci kontaktu z czołówką ligi. Pomarańczowo-czarni byli wyraźnym faworytem sobotniego spotkania, ale nie oznacza to, że było łatwo. Zespół z Bolesławca wysoko zawiesił poprzeczkę i momentami był równorzędnym rywalem dla podopiecznych Dominika Walencieja. Ci jednak wiedzieli jak ważny jest to dla nich mecz i stanęli na wysokości zadania.

Niezwykle zacięta była już premierowa odsłona meczu. Obie drużyny walczyły o dobre rozpoczęcie spotkania i miało to przełożenie na sytuację na boisku. SPS Chrobry Głogów zachował więcej zimnej krwi i wygrał pierwszego seta 30:28, ale goście udowodnili, że nie przyjechali do Głogowa, by być tylko tłem.

Drugi set miał zupełnie inny przebieg. Podopieczni D. Walencieja zdecydowanie rządzili na parkiecie i nie pozostawili złudzeń, który zespół jest tutaj lepiej dysponowany. Wysokie zwycięstwo 25:13 dało głogowianom trochę pewności siebie, ale też podziałało motywująco na przyjezdnych. Trzecia partia, w przypadku wygranej SPS Chrobrego, zakończyłaby całe zmagania. Tak się jednak nie stało, bo BTS Elektros Bolesławiec zwyciężył 25:23 i nadal pozostawał w grze.

Czwarta partia, zgodnie z typowaniami głogowskich kibiców, okazała się być ostatnią. Pomarańczowo-czarni ponownie wskoczyli na wyższy poziom i nie zamierzali kolejny raz zapewniać dramaturgii. W czwartym secie wszystko poszło zgodnie z planem, a wygrana 25:15 pozwoliła zakończyć cały mecz trzema punktami.

SPS Chrobry Głogów utrzymał trzecie miejsce w tabeli, co jest niezwykle istotne przed meczem w Głuchołazach. W najbliższej kolejce dojdzie też do spotkania lidera z wiceliderem – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych zagra na wyjeździe z MUKS Ziemią Milicką. SPS, w przypadku zwycięstwa, może awansować na drugie miejsce w tabeli.

1. kolejka: 17-11-2018