Porażka w pierwszym letnim teście piłkarek Chrobrego Głogów

0
1154

Piłkarki Chrobrego Głogów mają za sobą pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Pomarańczowo-czarne przegrały wyjazdowy test-mecz z ŻAP Sukces Gmina Oleśnica 0:4. Ekipa z Oleśnicy była faworytem tej konfrontacji i potwierdził to wynik końcowy. Mimo wysokiej porażki, głogowianki miały w tym meczu swoje okazje na zdobycie bramki.

ŻAP Sukces Gmina Oleśnica był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Drużyna ta zapowiada w nadchodzącym sezonie walkę o awans do drugiej ligi, natomiast głogowianki przygotowują się do swojego drugiego sezonu w ligowych rozgrywkach. Sparingowe spotkanie zostało podzielone na trzy 30-minutowe tercje.

W pierwszej z nich piłkarki Chrobrego Głogów mądrze się broniły, a od czasu do czasu wychodziły też z groźnymi kontrami. Pomarańczowo-czarne stworzyły sobie dwie dogodne sytuacje strzeleckie, jednak żadna z nich nie została zamieniona na bramkę i pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dwie kolejne tercje to już zdecydowana przewaga oleśniczanek. Podopieczne trenera Artura Przybyła zagrały zdecydowanie słabiej, co wykorzystały rywalki. W drużynie Chrobrego Głogów pojawiły się też zmienniczki, a pierwsze minuty w seniorskiej drużynie zaliczyły też dwie 12-letnie wychowanki: Dąbrowska i Szkaradek. Ostateczny rezultat sparingu w Oleśnicy to 4:0 dla gospodyń. Rywalki były zdecydowanym faworytem i udowodniły to na boisku. Drużyna została wzmocniona zawodniczkami z Ekstraklasy, a jej celem na nowy sezon jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

„Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu i na pewno czeka nas sporo pracy, ale na wyróżnienie zasługuje Surlas, która tego dnia była bardzo pewnym punktem naszej drużyny i raczej nie ponosi winy za stracone bramki” – skomentował trener Artur Przybył.

Kolejny sparing głogowianki mają zaplanowany na najbliższą niedzielę (14 sierpnia). Na stadionie we Wrocławiu pomarańczowo-czarne zmierzą się z KS Ślęzą Wrocław. Trzy dni później rywalem będzie MKS Polonia Świdnica, natomiast 20 sierpnia przewidziany jest test-mecz z PKSK Gminy Udanin.

Sukces Oleśnica – Chrobry 4:0 (0:0) (2:0) (2:0)

bramki dla Sukcesu: Kowalska 2, Gabor, Płonowska.

Skład Chrobrego: Surlas – Gniewosz, Więdłocha, Szperlik, Wróbel, Momot, Kamieniecka.M, Anioł, Adamska, Banaszak, Chrupcała.
Na zmiany wchodziły: Franas, Wierzbicka, Kamieniecka.A, Wozowczyk, Wodnicka, Dąbrowska, Szkaradek.

Skład Sukcesu: Gołda – Sus, Strójwąs, Krawczyńska, Zdunek, Gabor, Mularczyk, Zalwowska, Pańczyszyn, Kowalska, Paluch.
Na zmiany wchodziły: Dąbek, Mateusiak, Słotnicka, Barzycka, Płonowska.