Polkowiczanie gromią i są liderem trzeciej ligi!

0
1214

Kolejny świetny mecz mają za sobą piłkarze beniaminka trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Zawodnicy Klubu Sportowego KGHM Zanam Polkowice pokonali przed własną publicznością KS Bystrzycę Kąty Wrocławskie 4:0 i z kompletem punktów są liderem w tabeli rozgrywek. Po trzech meczach mają na swoim koncie dziewięć oczek.

Polkowiczanie od początku meczu ruszyli do ostrych ataków i już w pierwszych minutach chcieli pokazać rywalom, kto rządzi na boisku. Podopieczni Jarosława Pedryca nie dali najmniejszych szans piłkarzom z Kątów Wrocławskich i w dobrym stylu zainkasowali trzy punkty. Strzelanie w sobotnim spotkaniu rozpoczął w 19. minucie Szymon Szymik. Obrońca polkowickiej drużyny wykorzystał dokładne dośrodkowanie i strzałem głową skierował futbolówkę do bramki przyjezdnych. Gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki, jednak żadna z nich nie została zamieniona na trafienie. Do przerwy było więc 1:0.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugich czterdziestu pięciu minutach. W 66. minucie dobrą akcję przeprowadził Ariel Famulski. Zawodnik KS KGHM Zanam Polkowice ograł obrońców gości i dograł do Mariusza Szuszkiewicza, a ten wpakował piłkę do bramki. W ostatnich dziesięciu minutach polkowiczanie trafili jeszcze dwukrotnie. Najpierw w 83. minucie solową akcję przeprowadził Krzysztof Drzazga. Napastnik polkowiczan znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych i bez problemu skierował piłkę do siatki. W 90. minucie dobre podanie od Szymona Szymika otrzymał Piotr Kasiński, który ustalił wynik spotkania. KS KGHM Zanam Polkowice pokonał KS Bystrzycę Kąty Wrocławskie 4:0 i z kompletem punktów jest liderem trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Druga w tabeli Ślęza Wrocław traci do polkowiczan dwa punkty, a jedno oczko więcej tracą Ilanka Rzepin, Piast Karnin oraz Górnik Wałbrzych.

Kolejnym rywalem piłkarzy Jarosława Pedryca będzie Stilon Gorzów Wielkopolski. Mecz ten zostanie rozegrany 29 sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim. Na stadion przy ul. Kopalnianej ligowe emocje powrócą 2 września. Zielono-czarni zmierzą się wówczas z Polonią-Stal Świdnica.

KS KGHM ZANAM Polkowice – KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie 4:0 (1:0)
Bramki: Szymik 19, Szuszkiewicz 66, Drzazga 83, Kasiński 90

KS KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, Wacławczyk, Fryzowicz, Dziedzina, Magdziak, Drzazga (83. Kasiński), Bancewicz (90. Zawadzki), Famulski (74. Karmelita), Galas, Szuszkiewicz (85. Surożyński)

KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie: Anisimowicz – Pawełek, Ożga, Czarnecki, Bagiński, Reczka, Kościuk, Szarek (65. Szurek), Pałys, Niełacny (69. Dudzic), Pełka