Polkowiccy sztangiści z medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski

0
1255

Reprezentanci Klubu Podnoszenia Ciężarów Górnik Polkowice z medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23. Polkowiczanie przywieźli z Ciechanowa cztery krążki – dwa złote oraz dwa brązowe. Wynik ten sprawił, że polkowicki klub zajął pierwsze miejsce w województwie dolnośląskim i czwarte w ogólnej klasyfikacji.

Hala sportowa im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie była w ostatni weekend miejscem zmagań najlepszych młodzieżowców w kraju. Na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 przyjechali czołowi sztangiści, co wpłynęło na wysoki poziom zawodów. Mimo sporej konkurencji, zawodnicy Górnika Polkowice spisali się na medal i przywieźli z Mazowsza cztery krążki.

W kategorii wagowej do 63 kilogramów równych sobie nie miała Katarzyna Kraska, która zaliczyła w dwuboju 191 kilogramów (83+108 kg). Wynik ten okazał się najlepszy wśród pań i zawodniczka polkowickiego klubu zasłużenie sięgnęła po złoty medal. W tej samej kategorii wagowej, najniższe miejsce na podium wywalczyła Aleksandra Michalska. Jej rezultat to 167 kilogramów (76+91 kg).

Wśród mężczyzn medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Mateusz Kasina. Reprezentant Klubu Ponoszenia Ciężarów Górnik Polkowice startował w kategorii wagowej do 94 kilogramów i zaliczył w dwuboju 325 kg (148+177 kg). W niższej wadze – do 85 kg – brązowy medal wywalczył natomiast Tomasz Romaniec, który zakończył rywalizację z wynikiem 304 kg (138+166 kg). W zawodach startował także Patryk Augustyn, który w kategorii do 85 kilogramów wywalczył siódme miejsce. Jego wynik w dwuboju to 250 kg (110+140 kg).

W klasyfikacji klubowej Górnik Polkowice zajął czwarte miejsce, natomiast biorąc pod uwagę tylko województwo dolnośląskie – był najlepszy. Nasze województwo uplasowało się w klasyfikacji województw na drugim miejscu.

„Jestem bardzo zadowolony ze startu. Nasi młodzi zawodnicy i zawodniczki pokazali, że praca, która wykonują na treningach przynosi efekty. Mamy utalentowaną młodzież, a to dobrze rokuje na przyszłość” – skomentował występ młodych sztangistów Krzysztof Michalski, prezes Klubu Podnoszenia Ciężarów Górnik Polkowice.

W sobotę (20 czerwca) w sali sportowej przy Gimnazjum nr 2 sztangiści Górnika Polkowice zmierzą się w meczu ekstraklasy z Impulsem Warszawa. Jeśli polkowiczanom uda się zwyciężyć w tym pojedynku, to zapewnią sobie prawo walki o medale Mistrzostw Polski. Poza Górnikiem i Impulsem w zawodach, które rozpoczną się o godzinie 14:45 wystąpią także sztangiści Budowlanych Opole oraz KU AZS AJD Częstochowa.