Polkowiccy nordikowcy najlepsi w Polsce!

0
1357

Nordikowcy KS Metraco Polkowice zostali zwycięzcami tegorocznego Pucharu Polski w Nordic Walking. Polkowiczanie wygrali ostatnie zawody w Gdańsku, czym przypieczętowali swój triumf w całym cyklu. W swoim ostatnim starcie kijkarze z Polkowic sięgnęli po trzynaście medali i udowodnili, że są najlepszym zespołem w Polsce.

Podobnie jak we wcześniejszych zawodach, w Gdańsku polkowiczanie nie mieli sobie równych. Ostatni tegoroczny start zawodnicy KS Metraco Polkowice zakończyli z dorobkiem trzynastu krążków. Na całość składało się dziewięć złotych medali, cztery srebrne oraz dwa brązowe. Był to kolejny świetny start polkowickich nordikowców, którzy znów pokazali wielką klasę i wygrali całe zawody.

Z grona zawodników KS Metraco Polkowice najlepiej zaprezentował się Andrzej Dziedziewicz, który zwyciężył w kategorii wiekowej 30-39 lat, a także zajął pierwsze miejsce w kategorii OPEN. Złote medale z Gdańska przywieźli również Miron Rożynek (5 km, kategoria 50-54 lata), Bogdan Grygorowicz (5 km, 65-69 lat), Marzenna Lesińska (5 km, 50-54 lata), Piotr Siwak (10 km, 50-59 lat), Renata Jędrasiak (10 km, 50-59 lat), Stanisław Bik (półmaraton, 50-59 lat) oraz Lucyna Stępień (półmaraton, 50-59 lat).

W całej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, polkowiccy kijkarze zajęli siedem pierwszych miejsc. Ponadto dwukrotnie triumfowali w klasyfikacji kategorii OPEN. Szczególne powody do zadowolenia mogą mieć Renata Jędrasiak, Lucyna Stępień oraz Bogdan Grygorowicz, którzy byli najlepsi w swoich kategoriach wiekowych, a dodatkowo w OPEN.