Policjantka rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie w czasie wakacji

0
588

Polkowicka dzielnicowa spotkała się z uczestnikami półkolonii zorganizowanej na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach. Tematem przeprowadzonej prelekcji były między innymi zagadnienia związane z bezpieczeństwem w okresie wakacyjnym, w tym również te zawarte w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Funkcjonariuszka podczas spotkania uświadamiała również młodzieży jak niebezpieczne może być zażywanie dopalaczy i wskazywała jakie zagrożeniach niosą za sobą tego rodzaju używki.

To już kolejne spotkanie przeprowadzone przez polkowickich policjantów z dziećmi z miejscach, gdzie został zorganizowany dla nich wypoczynek.

Policjantka dyskutowała z najmłodszymi o najczęstszych powodach, dla których młodzi ludzie decydują się na pierwszy kontakt z dopalaczami i narkotykami. Omówiono przypadki śmiertelnych zatruć, hospitalizacji i negatywnych w skutkach zdarzeń osób, które zażyły dopalacze. Wszystkie zaprezentowane przykłady miały za zadanie przemówić do wyobraźni młodych ludzi i uświadomić im jak dużym niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia są dopalacze oraz inne środki psychoaktywne.

Podczas prelekcji nie zabrakło również zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji. Tematami spotkania było również bezpieczeństwo na drogach, w komunikacji miejskiej oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci poruszyli także aspekt właściwego zachowanie się podczas kontaktu z obcą osobą, bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, podczas prac rolniczych oraz zagrożeń wynikających z Internetu .

KPP POLKOWICE