Podział punktów w meczu Miedzi Legnica z GKS-em Bełchatów

0
1105
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie 12. kolejki piłkarskiej pierwsze ligi pomiędzy Miedzią Legnica a GKS-em Bełchatów. Legniczanie wyszli na prowadzenie po trafieniu Bartosza Ślusarskiego, natomiast przyjezdni odpowiedzieli dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem trafieniem Hieronima Gierszewskiego. Na chwilę obecną podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zajmują dziesiąte miejsce w tabeli.

Początek meczu był wyrównany. Gra toczyła się głównie w środkowych rejonach boiska, a żaden z zespołów nie potrafił dłużej utrzymać się przy futbolówce. W 13. minucie strzał na bramkę legniczan oddał Jakub Serafin, ale zrobił to mocno niecelnie. Pięć minut później mogło być 1:0 dla gospodarzy. Arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką, ale z jedenastu metrów pomylił się Łukasz Garguła. Górą w tym starciu był Paweł Lenarcik, golkiper gości.

Niewykorzystany rzut karny nie podłamał gospodarzy, którzy kilka minut później objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Wojciecha Łobodzińskiego przedłużył Łukasz Garguła, a piłkę do bramki skierował Bartosz Ślusarski. Legniczanie w kolejnych minutach przeprowadzili kilka ciekawych akcji, ale żadna z nich nie została zamieniona na trafienie.

W drugiej połowie obudzili się piłkarze GKS-u Bełchatów. W 56. minucie Dawid Smug obronił dobry strzał Łukasza Wrońskiego. Przyjezdni dopięli swego dziesięć minut przed końcem meczu. Po wrzutce w pole karne niepewnie interweniował Dawid Smug, co wykorzystał Hieronim Gierszewski. W samej końcówce legniczanie próbowali odzyskać prowadzenie, ale próby Yannicka Kakoko oraz Bartosza Ślusarskiego nie przyniosły drugiego trafienia.

Kolejnym ligowym rywalem Miedz Legnica będzie Sandecja Nowy Sącz. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrają 17 października. Na swój stadion wrócą tydzień później. Wówczas przeciwnikiem w walce o ligowe punkty będzie Olimpia Grudziądz.

Miedź Legnica – PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
1:0 – Ślusarski 23′
1:1 – Gierszewski 80′

W 19. Łukasz Garguła (Miedź) nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Lenarcik obronił).

Miedź Legnica: Dawid Smug – Grzegorz Bartczak (68′ Marcin Garuch), Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Keon Daniel, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko, Wojciech Łobodziński, Łukasz Garguła, Marquitos (78′ Marek Gancarczyk), Bartosz Ślusarski (90+1′ Tadas Labukas).

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Piotr Witasik, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Lukas Kuban, Szymon Zgarda, Marcin Flis (69′ Hieronim Gierszewski), Łukasz Wroński (72′ Bartłomiej Bartosiak), Jakub Serafin, Agwan Papikjan, Cezary Demianiuk (35′ Szymon Stanisławski).

Żółta kartka: Ślusarski (Miedź).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).