Piotr Konwa najlepszym polskim młodzieżowcem CCC Tour – Grody Piastowskie!

0
1088

Reprezentujący barwy TC Chrobrego Scott Głogów Piotr Konwa został najlepszym polskim młodzieżowcem zakończonego w niedzielę wyścigu kolarskiego CCC Tour – Grody Piastowskie. W klasyfikacji generalnej imprezy kolarz głogowskiej grupy został sklasyfikowany na trzynastym miejscu, natomiast biorąc pod uwagę samych młodzieżowców był trzeci. Ostatni etap imprezy odbył się na trasie Głogów – Polkowice.

52. edycja wyścigu kolarskiego CCC Tour – Grody Piastowskie rozpoczęła się w czwartek od kryterium w Legnicy. Pierwszy etap wyścigu wystartował w Złotoryi, a zakończył w Jaworze. Dzień później kolarze ścigali się na trasie Dzierżoniów – Srebrna Góra, natomiast w niedzielę przenieśli się do Głogowa. To właśnie w sercu tutejszego Starego Miasta usytuowano start trzeciego i ostatniego etapu wyścigu.

Dla sympatyków kolarstwa w regionie była to idealna okazja do tego, by zobaczyć w akcji zawodników grupy TC Chrobry Scott Głogów. Przed nowym sezonem doszło do kilku zmian w kadrze, a trzeci etap CCC Tour – Grody Piastowskie dał szansę młodym kolarzom do zaprezentowania się przed własną publicznością. Tej z pewnością nie zawiódł Piotr Konwa. Lider głogowskiej grupy zaprezentował się z bardzo dobrej strony, co potwierdziły wyniki końcowe czterodniowej imprezy.

CCC Tour – Grody Piastowskie to jedna z najważniejszych „etapówek” w kraju i nic dziwnego, że każda grupa chce wypaść w wyścigu jak najlepiej. Na starcie pojawiło się wielu znakomitych zawodników, co tylko potwierdziło prestiż zawodów. Doskonały wynik Piotra Konwy cieszy więc jeszcze bardziej. W klasyfikacji końcowej imprezy reprezentant głogowskiego teamu zajął trzynaste miejsce, jednak biorąc pod uwagę tylko młodzieżowców był trzeci. Kolejnym niezwykle istotnym faktem jest to, że wspomniany Konwa został najlepszym młodzieżowcem z grona Polaków. Żaden z polskich kolarzy w tym wieku nie osiągnął takich wyników podczas tegorocznej imprezy.

Trzeci etap wyścigu liczył 129 km i był najłatwiejszym podczas całych zmagań. Zawodnicy wystartowali z Głogowa i udali się do Polkowic, zaliczając wcześniej takie miejscowości jak Jerzmanowa, Pęcław, Grębocice czy Rudna. Najlepiej z ostatnim etapem poradził sobie Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice. Jako drugi linię mety przekroczył Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji), a tuż za nim finiszował Filippo Fortina (Tirol Cycling Team). Zwycięzcą całego wyścigu został Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji).

Piotrowi Konwie gratulujemy świetnego startu w 52. CCC Tour – Grody Piastowskie, natomiast całej grupie TC Chrobry Scott Głogów występu w jednej z najważniejszych polskich „czasówek”.

/fot. CCC Tour – Grody Piastowskie/