KS KGHM Zanam Polkowice remisuje z Jarotą. Bobkiewicz nowym napastnikiem

0
1398

Wicelider trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej KS KGHM Zanam Polkowice zremisował w swoim trzecim tegorocznym sparingu. Rywalem polkowiczan był Jarota Jarocin, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Jarosława Pedryca zdobył z rzutu karnego Maciej Bancewicz.

Jarota Jarocin to lider trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Po rozegraniu szesnastu spotkań, drużyna zgromadziła na swoim koncie 37 punktów i wyprzedza Wartę Poznań (35) oraz Sokół Kleczew (32). Spotkanie czołowych zespołów swoich grup od początku należało do bardzo wyrównanych. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się zawodnicy z Jarocina. W 20. minucie gry futbolówkę do bramki skierował Piotr Skokowski.

KS KGHM Zanam Polkowice odpowiedział już pięć minut później. Jeden z zawodników Jaroty zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Maciej Bancewicz i polkowiczanie szybko odrobili straty.

W drugiej połowie zawodnicy trenera Pedryca sprawili lepsze wrażenie, stwarzając sobie kilka dobrych okazji do wyjścia na prowadzenie. Najbliższy szczęścia był Ariel Famulski, który stanął oko w oko z bramkarzem Jaroty, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek. Wynik meczu nie uległ już zmianie i sparing zakończył się remisem 1:1.

– „Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Wszystkie formacje stanęły na wysokości zadania. Nie było już widać zmęczenia, a radość z gry w piłkę nożną, której brakowało w meczu z Wartą Poznań. Dobrze w pierwszej połowie spisał się Sebastian Szymański, który wybronił dwa groźne strzały rywala. Poprawnie zagrały wszystkie formacje, które realizowały założenia taktyczne” – podsumował sparing trener Jarosław Pedryc.

Polkowicki klub poinformował również, że nowym zawodnikiem zespołu został 20-letni napastnik, Patryk Bobkiewicz. Zawodnik reprezentował ostatnio barwy KP Brzeg Dolny, kończąc pierwszą część sezonu z dorobkiem 6 bramek. Co ciekawe dwie z nich zdobył w bezpośrednim spotkaniu z polkowiczanami. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla zawodników trenera Pedryca.

Rozgrywki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej zostaną wznowione w weekend 12-13 marca. Pierwszym rywalem polkowickiego zespołu będzie KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie.

Jarota Jarocin – KGHM ZANAM Polkowice 1:1 (1:1)
Bramki: 20 Piotr Skokowski – 25 Maciej Bancewicz

KGHM ZANAM Polkowice:
I połowa: Szymański – Zawadzki, Wacławczyk, Kasiński, Magdziak, Fryzowicz, Galas, Famulski, Bancewicz, Szuszkiewicz, Bobkiewicz.

II połowa: Kopaniecki – Szymik, Wacławczyk, Sworacki, Karpiński, Rybarczyk, Ptak, Famulski, Surożyński, Dziedzina, Tkaczyk.