Piłka ręczna: Wygrana lubińskich szczypiornistek, porażka szczypiornistów

0
1247
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-65

Mieszane uczucia mieli lubińscy kibice piłki ręcznej, którzy spędzili sobotę w hali widowiskowo-sportowej. Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin wygrały na inaugurację rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet z KPR Jelenia Góra aż 40:21, jednak porażkę zanotowali mężczyźni, którzy uznali wyższość Pogoni Szczecin.

Najpierw na parkiet lubińskiej hali wyszły szczypiornistki. Zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin były zdecydowanymi faworytkami spotkania z jeleniogórzankami i nie zawiodły swoich kibiców. Mecz lepiej rozpoczął jednak zespół gości, który po dwóch minutach prowadził 3:0. Lubinianki szybko ruszyły do odrabiania strat i dokonały tego w dziesiątej minucie gry. W krótkim czasie lubiński zespół wypracował sobie trzypunktową przewagę i kontrolował pierwszą połowę meczu.

Po zmianie stron nadal atakowały podopieczne Bożeny Karkut. Duży w tym udział miał bałkański tercet w składzie Żana Marić, Jovana Milojević oraz Sanja Premović. Swoje bramki dorzuciła również była zawodniczka KPR Jelenia Góra, Mariola Wiertelak i na kwadrans przed końcem lubinianki prowadziły już różnicą osiemnastu bramek. Tak dużej przewagi nie dało się już roztrwonić i ostatecznie KGHM Metraco Zagłębie Lubin wygrało 40:21.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra 40:21 (16:9)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Robótka, Obrusiewicz 8, Paluch, Premović 8, Wiertelak 5, Lima, Walczak 1, Marić 10, Jochymek 5, Milojević 3.

KPR Jelenia Góra: Hoffman, Janik, Pękalska – Nowicka 1, Bielecka 2, Grobelska 5, Mączka 3, Tomczyk 1, Uzar 2, Jasińska 5, Oreszczuk 1, Fijałkowska, Winogrodzka, Bilenia 1, Michalak 1.

Sędziowie: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak (obaj Głogów)
Delegat ZPRP: Mariusz Szynklarz (Opole)
Widzów: 1519 (w tym 20 kibiców KPR Jelenia Góra)

Świetna druga połowa zapewniła natomiast komplet punktów drużynie Pogoni Szczecin. Zachodniopomorska ekipa przyjechała do Lubina i nie rozpoczęła najlepiej sobotniego spotkania. MKS Zagłębie Lubin dość szybko wyszło na prowadzenie 4:1, a przewaga byłaby jeszcze wyższa, jednak w bramce szczecinian doskonale spisywał się Edin Tatar. „Miedziowi” po kwadransie prowadzili różnicą pięciu bramek i w pełni kontrolowali to, co działo się na parkiecie.

Po zmianie stron, w szeregach szczecinian odżyły nadzieje na korzystny wynik. W 39. minucie strata Pogoni Szczecin wynosiła już tylko trzy trafienia. Obie drużyny grały inteligentnie w defensywie i wiadomo było, że losy tego spotkania rozstrzygną się w końcowych minutach. Szczecinianie niedługo potem doprowadzili do remisu, a cztery minuty przed końcem meczu objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka. Komplet punktów pojechał więc do Szczecina.

MKS Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 21:22 (13:5)

MKS Zagłębie Lubin: Szamryło, Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 4, Gumiński 6, Kużdeba 1, Czuwara, Szymyślik 1, Halilbegović 2, Wolski, Krieger 3, Gudz, Dzono 4.