Piłka nożna: Polkowiczanie rozstrzelali Piasta Żmigród

0
1201

Festiwal strzelecki urządzili sobie w Żmigrodzie piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice. W meczu 13. kolejki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, polkowiczanie wygrali wyjazdowe spotkanie z tamtejszym Piastem 4:1. Wszystkie bramki dla podopiecznych Jarosława Pedryca padały w drugiej odsłonie spotkania. Pierwsza zakończyła się skromnym zwycięstwem gospodarzy.

Zespół trenera Jarosława Pedryca pojechał do Żmigrodu w nieco okrojonym składzie. Polkowiczanie musieli sobie radzić w wyjazdowym spotkaniu bez Szymona Szymika, Mateusza Magdziaka oraz Piotra Kasińskiego. Po kontuzji powrócił natomiast Ariel Sworacki.

Polkowiczanie od początku narzucili swoje tempo i pierwsze minuty meczu należały do nich. Po piętnastu minutach gry KS KGHM Zanam Polkowice powinien prowadzić 2:0, ale doskonałych okazji nie wykorzystali Karol Fryzowicz oraz Krzysztof Drzazga. W końcówce pierwszej odsłony sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, mówiące o tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Cztery minuty przed końcem futbolówkę do bramki polkowiczan skierował Grzegorz Mazurek i gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W przerwie trener Jarosław Pedryc zmobilizował swój zespół i efekty były widoczne już na początku drugiej połowy. W pierwszej akcji po przerwie na strzał z 20 metrów zdecydował się Maciej Bancewicz i jak się okazało, była to słuszna decyzja. Polkowiczanie doprowadzili do wyrównania i mecz zaczął się od nowa.

Trzy minuty później KS KGHM Zanam Polkowice udokumentował swoją przewagę drugim trafieniem. Tym razem autorem bramki był Krzysztof Drzazga. W 55. minucie stan rywalizacji podwyższył Mariusz Szuszkiewicz, a w 71. minucie fantastyczną akcją popisał się wspomniany wcześniej Drzazga. Napastnik polkowickiej drużyny z dziecinną łatwością ograł defensywę gospodarzy, następnie minął golkipera i skierował futbolówkę do siatki, ustalając tym samym wynik spotkania. Piast Żmigród – KS KGHM Zanam Polkowice 1:4.

Po trzynastu rozegranych dotychczas meczach, podopieczni Jarosława Pedryca zgromadzili na swoim koncie 25 punktów. Rezultat ten daje im obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest drugi zespół Miedzi Legnica, a taki sam dorobek punktowy ma Górnik Wałbrzych. Wałbrzyszanie mają jednak jedno spotkanie rozegrane mniej. Kolejnym rywalem polkowiczan będzie Ilanka Rzepin. Mecz odbędzie się w weekend 24-25 października.

Piast Żmigród – KS KGHM Zanam Polkowice 1:4 (1:0)
Bramki: Grzegorz Mazurek 41 – Maciej Bancewicz 46, Krzysztof Drzazga 49, 71, Mariusz Szuszkiewicz 55

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Zawadzki (48. Dziedzina), D. Wacławczyk, Karpiński, K. Wacławczyk, Szuszkiewicz, Famulski (75. Karmelita), Bancewicz (80. Galas), Drzazga (85. Jurak), Sworacki, Fryzowicz.