Domowa wygrana KGHM Euromastera Chrobry Głogów

0
1265
2015-05-03 Mecz Euromaster ChG - AZS UG @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Komplet punktów pozostał w Głogowie. Zawodnicy KGHM Euromastera Chrobry Głogów pokonali w meczu 5. kolejki Futsal Ekstraklasy AZS Uniwersytet Śląski Katowice 3:2, choć do przerwy lepsi byli goście z Górnego Śląska. Bramki dla podopiecznych Tomasza Trznadla strzelali Piotr Pietruszko (dwie) oraz Mateusz Niedźwiedź.

Wygrana w sobotnim meczu sprawiła, że KGHM Euromaster Chrobry Głogów ma na swoim koncie siedem punktów. Mecz z katowiczanami był trzecim rozgrywanym na parkiecie hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka i drugim, który zakończył się w niej zwycięstwem głogowskiego zespołu. Na początku października wyższość ekipy Tomasza Trznadla musiała uznać Gwiazda Ruda Śląska, natomiast dziś bez punktów wrócił AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

Pierwsza odsłona sobotniego meczu zakończyła się jednak wygraną gości. Bramki dla katowiczan strzelali Tomasz Dura w 16. oraz Paweł Barański w 18. minucie gry. Jedyne trafienie przed przerwą głogowianie zaliczyli za sprawą Piotra Pietruszko, który wpisał się na listę strzelców cztery minuty przed końcową syreną.

W drugiej połowie futsaliści KGHM Euromastera Chrobry Głogów musieli więc odrabiać straty i zadanie to zakończyło się powodzeniem. Siedem minut po wznowieniu sposób na bramkarza gości znalazł Mateusz Niedźwiedź, natomiast sto osiemdziesiąt sekund później swoje drugie trafienie zanotował Piotr Pietruszko. Głogowianie wyszli wówczas na jednobramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Trzy punkty zostały więc w Głogowie, a ekipa Tomasza Trznadla, z siedmioma oczkami na koncie, zajmuje obecnie 8. miejsce w ligowej stawce.

Kolejnym rywalem głogowskiej drużyny będzie lider Futsal Ekstraklasy, Rekord Bielsko-Biała. Wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane w weekend 24-25 października. Tydzień później KGHM Euromaster Chrobry Głogów wróci na własną halę i zaprezentuje się przed głogowską publicznością w starciu z czwartą w tabeli Gattą Zduńska Wola.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów – AZS Uniwersytet Śląski Katowice 3:2 (1:2)
Bramki: 16’ Piotr Pietruszko, 27’ Mateusz Niedźwiedź, 30’ Piotr Pietruszko – 16’ Tomasz Dura, 18’ Paweł Barański

KGHM Euromaster Chrobry Głogów: Michał Długosz, Filip Tomkowiak – Adrian Niedźwiecki, Piotr Pietruszko, Mateusz Niedźwiedź, Grzegorz Nowak, Sebastian Szala, Łukasz Pieczyński, Daniel Lebiedziński, Dariusz Pieczyński, Kamil Kaczmar, Jacek Sander, Mateusz Herbuś.

AZS Uniwersytet Śląski Katowice: Rafał Krzyśka, Mateusz Bednarczyk – Tomasz Dura, Jędrzej Jasiński, Robert Gładczak, Marcin Krzywka, Paweł Barański, Łukasz Kuś, Andrij Sowjak, Łukasz Tosik, Roman Pigut, Tomasz Szczurek, Krzysztof Piskorz.