Piłka nożna: Pierwsze wiosenne zwycięstwo KGHM Zagłębia II Lubin

0
1205

W środę 30 marca piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin rozegrali zaległe spotkanie 20. kolejki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej z Karkonoszami Jelenia Góra. Podopieczni trenera Andrzeja Turkowskiego zwyciężyli na boisku rywala 4:3 i zanotowali tym samym pierwszy komplet punktów podczas tej wiosny. Gol na wagę wygranej padł w samej końcówce spotkania.

Mecz Karkonosze Jelenia Góra – KGHM Zagłębie II Lubin miał zostać rozegrany 12 marca, jednak w pierwotnym terminie został odwołany z powodu złego stanu murawy. Spotkanie zostało więc przeniesione na środę 30 marca. Lubinianie pojechali do Jeleniej Góry mając za sobą bezbramkowy remis z Piastem Karnin i wyjazdową porażkę z Lechią Dzierżoniów.

Początek meczu należał do zawodników rezerw Zagłębia Lubin. Miedziowi wyszli na prowadzenie w 16. minucie gry, kiedy na listę strzelców wpisał się Sebastian Bonecki. W 25. minucie trafienie zanotował Patryk Mucha i podopieczni Andrzeja Turkowskiego prowadzili już 2:0. Gospodarze kontakt złapali trzy minuty później po trafieniu Łukasza Kusiaka. Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do lubinian – na 3:1 podwyższył Kacper Szymankiewicz.

Taki rezultat utrzymywał się przez dłuższy czas po zmianie stron. Karkonosze swoje drugie trafienie zaliczyły w 77. minucie, kiedy piłkę w siatce umieścił Krzysztof Pieśkiewicz. Dwie minuty później był już remis. Tym razem golkipera Miedziowych pokonał Łukasz Kowalski. Lubinianie, rzutem na taśmę, wyszarpali jednak komplet punktów. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry trafił Karol Żmijewski i KGHM Zagłębie II Lubin zwyciężyło cały mecz 4:3.

Po dwudziestu dwóch kolejkach lubinianie zajmują 10. miejsce w tabeli III ligi dolnośląsko-lubuskiej i tracą sześć punktów do bezpiecznej lokaty. W najbliższą niedzielę zawodnicy trenera Turkowskiego zagrają na własnym boisku z Foto-Higieną Gać, natomiast w następnej kolejce zmierza się na wyjeździe z Formacją Port 2000 Mostki.

Karkonosze Jelenia Góra – KGHM Zagłębie II Lubin 3:4 (1:3)

Bramki: 28′ Kusiak, 77′ Pieśkiewicz, 78′ Kowalski – 16′ Bonecki, 24′ Mucha, 32′ Szymankiewicz, 89′ Żmijewski

Żółte kartki: Wersocki, Kowalski oraz Kowalski – Haberek, Nowak.

Karkonosze Jelenia Góra: Wieliczko – Wersocki, Kuźniewski, Bochnia, Mateusz Firlej, Wawrzyniak, Poszelężny, Szramowiat (60′ Lekszycki), Kusiak (60′ Kowalski), Pieśkiewicz, Sareło.

KGHM Zagłębie II Lubin: Hładun – Nowak, Maternik, Oko, Bonecki, Andrzejczak (67′ Azikiewicz), Mucha, Jagiełło (46′ Kowalski – Haberek), Błąd (60′ Żmijewski), Szymankiewicz, Gołębiowski (90′ Dudziak).