Działania “Ostatki”

0
1215

Dzisiaj (12 lutego) obchodzimy ostatni dzień karnawały, czyli tak zwane ostatni. To ostatnia okazja żeby móc skorzystać z zabawy, bo jutro (13 lutego) odbędzie się Środa Popielcowa i rozpocznie się Wielki Post. Z tej okazji policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie prowadzą działania pod nazwą “Ostatki”. Działania będą prowadzone dzisiaj (12 lutego) oraz jutro (13 lutego).

Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego jest czynnikiem, który w sposób istotny zwiększa zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Jednak mimo to alkohol to wciąż bardzo poważny problem na polskich drogach. W związku z zakończeniem karnawału policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie prowadzą działania pod nazwą “Ostatki”. Działania zostaną przeprowadzone dzisiaj (12 lutego) oraz jutro (13 lutego). Głogowscy policjanci podczas kontroli szczególną uwagę zwracać będą na osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. – Oprócz zagrożenie, jakie tacy kierowcy powodują na drogach dla innych ich uczestników, są też zagrożeniem dla samych siebie. Dlatego chcemy eliminować takich kierowców z ruchu drogowego – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Przypominamy, że prawo w taki sam sposób traktuje zarówno osoby, które są pod wpływem alkoholu jak i narkotyków i kierują pojazdami. Takim kierowcom grozi wtedy kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Z okazji prowadzenia w Głogowie działań pod nazwą “Ostatni” na ulicach miasta można zauważyć wzmożone patrole głogowskich policjantów. Policjanci oprócz trzeźwości sprawdzają także prędkość poruszających się samochodów.