Pierwsza wygrana piłkarek Chrobrego Głogów. I to w jakim stylu!

0
1242

Do szóstej kolejki musiały czekać na premierowe zwycięstwo w lidze piłkarki Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarne pokonały zamykający tabelę KKS Jelenia Góra 6:1. Sytuacja była już w zasadzie rozstrzygnięta do przerwy. W pierwszej połowie głogowianki strzeliły cztery bramki, nie tracąc przy tym ani jednej.

Mimo, że było to spotkanie 6. kolejki dolnośląskiej III ligi, zawodniczki Chrobrego Głogów miały za sobą trzy mecze. Wszystkie kończyły się porażkami, dlatego starcie z KKS-em Jelenia Góra było idealną okazją do przełamania. Rywalki zamykają ligową tabelę, dlatego wygrana w tym meczu była koniecznością.

Strzelanie już w 8. minucie rozpoczęła Michalina Gniewosz. Przed przerwą pomarańczowo-czarne dołożyły jeszcze trzy trafienia. W 16. i 39. minucie strzelała najbardziej doświadczona w składzie Chrobrego Ewa Tarnowska, natomiast w międzyczasie na listę strzelców wpisała się jeszcze Wiktoria Lasota.

W drugiej połowie podopieczne Artura Przybyła odważnie ruszyły do gry i stworzyły kolejne dobre sytuacje, jednak tym razem brakowało skuteczności. W 56. minucie KKS zdobył swoją pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę w tym spotkaniu. Podziałało to jednak mobilizująco na głogowianki. Minutę później hattricka skompletowała Tarnowska i było już 5:1.

Rezultat ustaliła w 71. minucie Beata Szperlik. Piłkarki Chrobrego Głogów pewnie pokonały KKS Jelenia Góra, dopisując do swojego konta cenne trzy punkty. – Cel w tym spotkaniu był tylko jeden, czyli zwycięstwo, na które zawodniczki zasłużyły już w poprzednich kolejkach. Wtedy brakowało szczęścia i skuteczności. Teraz zagraliśmy z pełną determinacją, tym samym poprawiając naszą nieskuteczność, a i tak wynik mógł być jeszcze bardziej okazały. Na boisku było widać drużynę. Wiem, że to co pokazały zawodniczki to namiastka tego, co potrafią. Muszą tylko bardziej wierzyć w swoje umiejętności” – skomentował zwycięstwo swoich podopiecznych A. Przybył.

Po czterech meczach pomarańczowo-czarne mają na swoim koncie 3 punkty. Liderem tabeli jest Ślęza Wrocław, która wyprzedza Polonię Świdnica oraz Akademię Orlik Jelenia Góra.

Chrobry Głogów – KKS Jelenia Góra 6:1 (4:0)

Bramki: Gniewosz 8, Tarnowska 16, 39, 57, Lasota 30, Szperlik 71 – KKS 56.

Chrobry: Sajak (41. Surlas) – Kamieniecka, Lewandowska, Szperlik, Franas (74. Wróbel), Gajewska (70. Chojnacka), Gniewosz, Pietrzak, Onufrak (35 Zelewska), Lasota (50. Gnach), Tarnowska (68. Adamska).

III liga kobiet 2017/2018, grupa: dolnośląska