6 stycznia w Święto Trzech Króli, podobnie jak w roku ubiegłym, przejdzie ulicami Głogowa orszak Trzech Mędrców. O godz. 14.oo orszaki pod przewodnictwem królów na koniach, wyjdą z poszczególnych kościołów parafialnych Głogowa i przejdą ulicami naszego miasta.
Zmienił się jednak kierunek marszu, który zakończy się przy kościele NMP Królowej Polski na Os. Kopernika. Tam po zakończeniu marszu rozpocznie się spektakl „Betlejem polskie” Lucjana Rydla w wykonaniu aktorów wywodzących się ze wspólnoty parafialnej, w którym jedne z głównych ról zagrają sami królowie.
Orszak królów rozpocznie się o godz. 14.00 wyjściem spod kościoła św. Mikołaja. Następnie przejście Starym Miastem do Al. Wolności, gdzie dołączy parafia Kolegiacka. Następnie przy Rondzie ks. Jerzego Popiełuszki (naprzeciwko Dworca PKP) orszak spotka się z parafianami św. Klemensa, gdzie wszyscy razem ruszą ul. Wojska Polskiego na Os. Kopernika. W między czasie do orszaku dołączą parafianie z Os. Piastów i św. Maksymiliana, którzy przejdą ul. Kościuszki. Orszak Trzech Króli od lat jest organizowany w głównych miastach Polski.
Organizatorami orszaku są głogowscy duszpasterze, którzy zachęcają wszystkich chcących wziąć udział do przebrania się w różnego rodzaju atrybuty królewskie, anielskie lub kolędnicze.
Poszczególne parafie reprezentowane będą przez kolory: wspólnota z Piastowa – czerwonym (symbol Ducha Św.), z Kopernika – niebieskim (kolor niebiański), Ojcowie Redemptoryści – zielonym (kolor nadziei), parafia św. Mikołaja – biały (symbol czystości), parafia kolegiacka – żółty, złoty (atrybut królewski).
“6 stycznia w niedzielę po południu warto wyjść z domu i tak jak Trzej Królowie ruszyli w drogę, podejmując trud poszukiwania stworzyć dla siebie okazję, by zamanifestować swą wiarę, bądź ruszyć w poszukiwaniu jej po raz pierwszy lub na nowo” – mówi ks. Rafał Zendran.
Inicjatywa zorganizowania ulicznych jasełek powstała w szkole „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”. Impreza zakrojona na szeroką, ogólnopolską już skalę, angażująca setki małych aktorów idących w wielobarwnych orszakach w wielu miastach oraz towarzyszące im nieprzebrane tłumy widzów, narodziła się z małego, szkolnego przedstawienia.
Po raz pierwszy zorganizowano je w 2005 roku w skromnych, kameralnych warunkach – na zwykłej szkolnej scenie. Od początku ważnym założeniem było, by w jasełkach udział brały wszystkie dzieci. Dlatego w roku 2008 przedstawienie w jeszcze bardziej interesującej oprawie przeniesiono na deski warszawskiego teatru Buffo. Wreszcie powstał pomysł, by jasełka zaaranżować w przestrzeni miejskiej i zaprosić do ich wspólnego świętowania mieszkańców miasta oraz turystów.
W 2009 roku, Orszak wyruszył na ulice Warszawy, by w 2010 jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność. W roku 2011 przyłączyło się 5 innych miast, w 2012 było to już 24 polskich miejscowości, w 2013 dołączyła również zagranica. 6 stycznia 2013 roku Orszak Trzech Króli odbył się w 96 miejscach na świecie. Także w 2013r. po raz pierwszy Orszak przeszedł ulicami Głogowa.