PGNiG Superliga Kobiet: Lubinianki gorsze w ligowym szlagierze

0
1116

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin poległy w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi Kobiet z MKS-em Selgros Lublin 22:30. Dla lubinianek była to druga ligowa porażka w bieżących rozgrywkach. Podopieczne Bożeny Karkut zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli, natomiast lublinianki są sklasyfikowane jedną pozycję wyżej.

Mecz od pierwszych minut układał się po myśli mistrzyń Polski. Lublinianki od początku narzuciły swój styl gry i szybko wyszły na prowadzenie. Po dziesięciu minutach rywalizacji, gospodynie prowadziły 4:2, a z czasem ich przewaga była coraz większa. Podopieczne Bożeny Karkut grały nerwowo i popełniały wiele błędów, a to nie pomagało im w walce z silnymi szczypiornistkami MKS-u Selgros Lublin. „Miedziowe” zdołały się przebudzić w samej końcówce pierwszej odsłony, w której rzuciły kilka bramek i zniwelowały stratę do trzech oczek. Do przerwy ekipa z Lubelszczyzny prowadziła 12:9.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej gry lubinianek. Zawodniczki Bożeny Karkut grały w podwójnej przewadze i w pełni to wykorzystywały. W 33. minucie udało im się doprowadzić do remisu, jednak po chwili znów inicjatywę przejęły gospodynie. Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin rzuciły dwie bramki, na co lublinianki odpowiedziały aż ośmioma trafieniami i wygrywały 21:15. Miejscowe już do końca kontynuowały dobrą grę i nie dały przyjezdnym nadziei na korzystny rezultat końcowy. Ostatecznie MKS Selgros Lublin wygrał we własnej hali 30:22.

W następnej kolejce podopieczne Bożeny Karkut zagrają przed własną publicznością z EKS Startem Elbląg. Liderem rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet jest na chwilę obecną Pogoń Baltica Szczecin. Zachodniopomorska drużyna nie przegrała jeszcze żadnego meczu. Taki sam dorobek punktowy (11 oczek) mają ekipy Startu Elbląg oraz MKS-u Selgros Lublin. Czwarte miejsce, z jednym punktem straty, zajmują szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin. Tabelę zamyka KPR Jelenia Góra. Zespół ten nie wywalczył jeszcze ani jednego punktu, notując aż sześć porażek. Jedną pozycję wyżej plasuje się UKS PCM Kościerzyna, a dziesiąte miejsce zajmuje KPR Ruch Chorzów.

MKS Selgros Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 30:22 (12:9)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa – Bijan 1, Quintino 2, Niedźwiedź 5, Rola 6, Gęga 7, Repelewska 3, Kozimur, Migdaliowa 4, Charzyńska, Szarawaga 2.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna 1, Obrusiewicz 4, Konofał, Paluch 1, Premović 3, Wiertelak, Lima, Walczak, Marić 11, Jochymek 1, Milojević.