Pewne zwycięstwo Cuprum Lubin

0
1169

Wygraną bez straty seta siatkarze Cuprum Lubin zakończyli mecz 3. kolejki PlusLigi, w którym podejmowali na własnym parkiecie Indykpol AZS Olsztyn. Wyrównana była jedynie trzecia partia, która rozstrzygnęła losy całego spotkania. Dwa pierwsze sety zakończyły się pewnym zwycięstwem lubinian.

Dwa wcześniejsze mecze podopiecznych Gheorge Cretu kończyły się tie-breakami. Na inaugurację sezonu lubinianie przegrali 2:3 z AZS Politechniką Warszawską, a później wygrali z AZS Częstochowa. W 3. kolejce rozgrywek rywalem byli olsztynianie.

Początek pierwszego seta należał do gości. Przyjezdni dobrze weszli w to spotkanie i objęli prowadzenie 5:2. Trzy kolejne punkty zdobyli jednak siatkarze Cuprum Lubin i był remis 5:5. Na pierwszą przerwę techniczną obie drużyny zeszły przy dwupunktowym prowadzeniu lubinian. Do końca pierwszego seta podopieczni Gheorge Cretu byli stroną dominującą i niedługo później prowadzili już 16:11. Gospodarze dobrą dyspozycję podtrzymali też w końcówce premierowej odsłony i wygrali ją 25:18.

Drugi set rozpoczął się od mocnych ataków lubinian, którzy wyszli na prowadzenie 5:1. Zawodnicy z Olsztyna po chwili doprowadzili jednak do wyrównania, a chwilę po pierwszej przerwie technicznej prowadzili 9:7. Cała partia była dużo bardziej wyrównana niż poprzednia, a zgromadzeni w hali kibice byli świadkami zaciętej rywalizacji. Siatkarze Cuprum Lubin przewagę zaczęli budować dopiero w końcówce seta i ostatecznie wygrali go 25:18.

Najbardziej wyrównany i emocjonujący był set numer trzy. Indykpol AZS Olsztyn prowadził w końcówce 23:19 i wydawało się, że będzie potrzebna czwarta partia. Przyjezdni nie potrafili jednak wykorzystać żadnej z piłek setowych i lubinianie rzutem na taśmę doprowadzili do remisu. Bohaterem końcówki meczu był Szymon Romać, a cała konfrontacja zakończyła się wygraną miejscowych 3:0. MVP spotkania został wybrany Wojciech Włodarczyk.

Kolejny mecz siatkarze Cuprum Lubin rozegrają 14 listopada. Ich rywalem będzie MKS Będzin, który ma na swoim koncie jeden punkt. Podopieczni Gheorge Cretu zgromadzili do tej pory sześć oczek i zajmują miejsce tuż za podium. Taki sam dorobek punktowy ma druga w tabeli PGE Skra Bełchatów, a jeden punkt więcej maja liderujący Cerrard Czarni Radom.

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

Cuprum: Malinowski, Pupart, Boehme, Włodarczyk, Możdzonek, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gunia, Romać, Gorzkiewicz.

AZS: Van den Dries, Zniszczoł, Stoilovic, Bednorz, Woicki, Koelwijn, Potera (libero) oraz Waliński, Zajder, Adamajtis, Bieńkowski.