Koszykarki CCC Polkowice w finale!

0
722

W trzecim decydującym meczu o awans do finału Energa Basket Ligi Kobiet, polkowiczanki pokonały na wyjeździe drużynę Arki Gdynia 71:80.

Po dwóch przegranych meczach w Polkowicach, koszykarki Arki przystąpiły do tego meczu mocno zdeterminowane. Przegrana eliminowała je z dalszej rywalizacji z gry o finał.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Prowadzenie zmieniało się po każdej przeprowadzonej akcji. Na uwagę zasługiwała wysoka skuteczność punktowa obu drużyn.

Po 10 minutach gry, minimalnie lepszym zespołem były polkowiczanki, które wygrały tę partię 22:24.

Druga kwarta również była wyrównana, z lekkim wskazaniem pomarańczowych. W tej części meczu zdecydowało doświadczenie i wszechstronność zawodniczek. Więcej atutów było po stronie koszykarek z Polkowic, które z minuty na minutę powiększały swoja przewagę i ostatecznie po dwóch kwartach prowadziły 40:47.

Trzecia kwarta właściwie potwierdziła dominację pomarańczowych. Doskonała skuteczność rzutowa i wyśmienita obrona, zadecydowały o rosnącej przewadze punktowej koszykarek CCC.

W końcówce meczu gospodynie próbowały odrabiać straty , ale nie były już w stanie zniwelować różnicy punktowej i ostatecznie to polkowiczanki były górą wygrywając w Gdyni 71:80.

Koszykarki CCC Polkowice podobnie jak w zeszłym sezonie, zagrają w finale, pytanie tylko z kim?

W drugim półfinale drużyna InvestlnTheWest Enea Gorzów Wlkp. prowadzi z zespołem Ślęzy Wrocław 2:1. Kolejny mecz odbędzie się w czwartek o godz. 18 w Gorzowie.