Niewiele zabrakło

0
873

Piłkarze KGHM Zanam Górnik Polkowice nie zwalniają tempa. W kolejnym meczu ligowym pokonali na wyjeździe rezerwy Górnika Zabrze 1:4.

Rozpędzony pociąg trudno zatrzymać. Mogli się o tym przekonać zabrzanie, którzy byli tylko tłem dla piłkarzy zielono – czarnych.

Już w 10 minucie spotkania polkowiczanie objęli prowadzenie po celnym trafieniu Rafała Karmelity. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu, ale to było wszystko na co ich było stać w tym meczu. Później na boisku panowała tylko i wyłącznie drużyna Górnika Polkowice, która niemiłosiernie punktowała swoich rywali.

Jeszcze przed przerwą swoje dwie bramki dorzucił najlepszy strzelec III ligi – Mariusz Szuszkiewicz. W drugiej połowie ten sam zawodnik ustrzelił  hattricka i wynikiem 1:4 zakończyło się spotkanie w Zabrzu.

Polkowiczanom do upragnionego awansu brakuje tylko jeden punkt. Okazją do tego będzie najbliższy mecz wyjazdowy z Lechią Dzierżoniów. Być może po tym spotkaniu wszystko się wyjaśni. A więc trzymajmy kciuki.

Górnik II Zabrze – KGHM ZANAM Górnik Polkowice 1:4 (1:3)
Bramki dla Polkowic: Karmelita 10, Szuszkiewicz 35, 45, 73

Górnik Polkowice: Kopaniecki – Magdziak, Opałacz, Kowalski-Haberek, Król, Azikiewicz, Karmelita (64 Ekwueme), Wacławczyk, Radziemski (29 Fryzowicz), Szuszkiewicz (74 Świdwa), Bancewicz (56 Galas)