Mocne rozpoczęcie SPS Chrobrego Głogów! 3:0 na dobry początek

0
1192

Pewne zwycięstwo odnieśli siatkarze SPS Chrobrego Głogów, którzy pokonali wczoraj na własnym boisku WKS Sobieski Arena Żagań. Pomarańczowo-czarni w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, a dwa pierwsze sety wygrali tracąc kolejno 12 i 13 punktów. W trzeciej partii gra była bardziej wyrównana, ale komplet punktów został w Głogowie.

Obie drużyny po raz pierwszy wyszły na parkiet dopiero w 2. kolejce. Tydzień temu SPS Chrobry Głogów oraz ich rywal odpoczywali, jednak w sobotę na parkiecie SP3 miejsca na rozluźnienie już nie było. Stawką były pierwsze punkty w nowym sezonie ligowym, a także dobre rozpoczęcie kolejnych zmagań na drugoligowych parkietach.

SPS Chrobry rozpoczął od mocnego uderzenia, od początku udowadniając kto jest faworytem w tym meczu. Podopieczni Dominika Walencieja zdecydowanie przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a najlepszym tego potwierdzeniem jest wynik pierwszego seta. Premierowa partia zakończyła się pogromem, bo głogowianie wygrali 25:12!

W drugim secie pomarańczowo-czarni nadal robili swoje. Siatkarze WKS Sobieskiego Arena Żagań nie mieli po swojej stronie żadnych argumentów, by nawiązać wyrównaną walkę. Głogowska publiczność oglądała dalszą część koncertu w wykonaniu gospodarzy, którzy tym razem zwyciężyli do 13.

Nieco więcej emocji i wyrównanej gry przyniosła partia numer trzy. W niej drużyna z Żagania starała się nie być dla głogowian tylko tłem, ale także i ugrać coś dla siebie. Mimo, że goście prezentowali się lepiej niż w pierwszych setach, na niewiele im się to zdało. SPS Chrobry wygrał trzecią partię 25:21, a cały mecz 3:0.

Co wydarzyło się na innych parkietach grupy IV? Pewne zwycięstwo przed własnymi kibicami odniósł Orzeł Międzyrzecz, który ograł dotychczasowego lidera z Nowej Soli 3:0. Seta nie straciła również Bielawianka Bester Bielawa, wygrywając na parkiecie w Głuchołazach. Pięciosetowy bój stoczyli natomiast siatkarze BTS-u Bolesławiec i Olavii Oława. Więcej argumentów po swojej stronie mieli ci pierwsi, wygrywając decydujące starcie 15:10.

1. kolejka: 07-10-2017