MKS Polkowice z kolejnym zwycięstwem

0
1434

W fantastycznej formie znajdują się koszykarki MKS Polkowice, które w meczu 11. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet pokonały na wyjeździe Widzew Łódź 51:42. Dla podopiecznych Vadima Czeczuro była to kolejna wygrana i sprawiła ona, że polkowiczanki umocniły się w czołówce ligowej tabeli. „Pomarańczowe” są obecnie wiceliderkami rozgrywek, tracąc jeden punkt do Wisły Can-Pack Kraków.

Początek spotkania upłynął pod znakiem fatalnej skuteczności obu zespołów. Jedna i druga drużyna miała olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów, co miało przełożenie na wynik końcowy kwarty. Łodzianki i polkowiczanki zdobyły w niej łącznie dwanaście punktów. Nieco lepsze w premierowej odsłonie były zawodniczki Widzewa, które wygrały 8:4.

Pierwsze minuty drugiej kwarty to także nieco lepsza gra gospodyń, które głównie za sprawą Angel Robinson prowadziły 13:8. Polkowiczanki nie zamierzały jednak odpuszczać i po chwili doprowadziły do remisu 13:13. Niedługo później podopieczne Vadima Czeczuro objęły prowadzenie i zaczęły przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Druga kwarta zakończyła się pewnym zwycięstwem zawodniczek z Dolnego Śląska 25:10.

W trzeciej kwarcie łodzianki nieznacznie odrobiły straty, jednak nadal na prowadzeniu był MKS Polkowice. Koszykarki Widzewa miały spore problemy ze skutecznością, ale trzeba przyznać, że nie była to również mocna strona polkowiczanek. Zawodniczki trenera Czeczuro przegrały trzecią odsłonę 12:14, jednak nadal prowadziły w całym spotkaniu.

Ostatnia kwarta zakończyła się remisem 10:10. Mając dość wysokie prowadzenie, koszykarki z Polkowic pozwoliły sobie na nieco więcej luzu. Łodzianki starały się zniwelować stratę, jednak w dalszym ciągu miały one problemy ze zdobywaniem punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną polkowiczanek 51:42.

Zwycięstwo na parkiecie w Łodzi było dla ósmym z rzędu odniesionym przez MKS Polkowice. „Pomarańczowe” kontynuują swoją znakomitą passę, dzięki której awansowały na pozycję wiceliderek Tauron Basket Ligi Kobiet. Mecz z Widzewem zakończył pierwszą rundę zmagań. Inauguracja drugiej nastąpi już w najbliższą sobotę, kiedy podopieczne Vadima Czeczuro sprawdzą formę Ślęzy Wrocław, aktualnie trzeciej siły ligowej tabeli. Początek spotkania o godz. 17:45.

Widzew Łódź – MKS Polkowice 42:51 (8:4, 10:25, 14:12, 10:10)

Widzew Łódź: Urbaniak 12, Robinson 10, Crook 8, Adamowicz 7, Bandyk 3, Brumermane 2, Kaja 0, Kenig 0, Bujniak 0.

MKS Polkowice: Michael 13, Greene 13, Bojović 8, Schmidt 8, Stankiewicz 6, Gala 3, Nowacka 0, Kaczmarska 0.