Mikst rodzinny rozegrany

0
1258

W sobotę 21. czerwca na kortach ziemnych przy ul. Wita Stwosza  odbył się turniej tenisa ziemnego par mieszanych, czyli tzw. mikst. O puchar ufundowany przez Głogowskiego Starostę rywalizowało dwudziestu zawodników.

Mikst to rywalizacja, w której uczestniczą dwuosobowe zespoły złożone z kobiety i mężczyzny. W głogowskim turnieju wymagane było, aby parę stanowili członkowie jednej rodziny. W ten sposób na sobotnim spotkaniu mogliśmy obserwować m. in. mecz ośmioletniego Alana Hapke, który grał ze swoją ciocią, czternastoletnią Julią Stefanów. Była to jedna z młodszych par. Dla porównania najstarszy zawodnik biorący udział w głogowskim mikście rodzinnym miał lat 54.

O puchar ufundowany przez Głogowskiego Starostę Rafaela Rokaszewicza rywalizowało dwudziestu uczestników. Eliminacje odbywały się w dwóch grupach, w których każdy zagrał z każdym. Mecze skrócone były do jednego setu. Po rozegraniu dwudziestu spotkań wyłoniono cztery najlepsze pary. Na zakończenie turnieju organizator z ramienia Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego zaprosił wszystkich uczestników turnieju na regeneracyjny posiłek.

Po przerwie najlepsze pary przystąpiły do gier półfinałowych, a następnie do gry o pierwsze miejsce. Po dwóch godzinach najlepszą parą okazali się Grażyna i Bartek Radoszewscy (matka i syn), którzy w finale pokonali Annę i Bartka Karbowników (matka i syn). Natomiast w walce o trzecie miejsce wspomnieni już Alan Hapke i Julita Stefanów zostali pokonani przez swojego trenera i jego małżonkę Edytę i Jarosława Blidów.

Kolejny turniej pod nazwą Turniej o Puchar Przechodni rozegrany zostanie już 26. lipca i będzie to spotkanie Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego z Tennisverein Kettenkamp. TGG współpracuje z niemieckim klubem już od 1994 roku. Inicjatorem i ojcem chrzestnym tej wymiany partnerskiej jest Ryszard Świątek, który mieszkał w Kettenkamp, a później wrócił do Głogowa. Rokrocznie grupa kilkunastu dzieci gości na zmianę swoich partnerów zza granicy podczas tygodniowego pobytu. Każdy pobyt kończy się meczem drużynowym, a puchar przechodni przechodzi z rąk do rąk. Dzięki tym kontaktom członkowie obu klubów nawiązali wiele przyjaźni, poznali swoje regiony i tym samym dołożyli cegiełkę do integracji europejskiej. W 2004 roku tenisiści przygotowali wystawę, która była prezentowana w ratuszu miejskim, a następnie w Kettenkamp. Od 1994 do 2012 roku tylko raz nie odbyła się wymiana tenisowa, a było to w roku 1997 z powodu powodzi w Polsce. 2014 rok to jubileusz dwudziestolecia współpracy pomiędzy Głogowskim Towarzystwem Tenisowym a Tennisverein Kettenkamp.