Miedź Legnica rozpoczęła wiosnę od zwycięstwa

0
1275

Zwycięstwo w pierwszym tegorocznym spotkaniu na pierwszoligowych boiskach odnieśli piłkarze Miedzi Legnica. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrali w sobotę zaległy mecz z MKS-em Kluczbork i zgodnie z przewidywaniami, sięgnęli po komplet punktów. Legniczanie wygrali 2:0, ale wynik mógł być bardziej okazały. W drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Petteri Forsell.

Wynik spotkania w 28. minucie otworzył Petteri Forsell. Zawodnik ustawił piłkę na jedenastym metrze i zamienił rzut karny na bramkę. – „Zawodnik w szatni zarzekał się, że nie było ręki. Po tym golu nasz plan legł w gruzach. Chcieliśmy wyrównać, ale Miedź nas wypunktowała” – skomentował trener MKS-u Kluczbork, Tomasz Asensky. Jeszcze w pierwszej połowie zawodnicy Miedzi Legnica dążyli do podwyższenia prowadzenia. Próbował m.in. Wojciech Łobodziński, ale wynik nie uległ zmianie i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie legniczanie ponownie stanęli przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego. Po raz drugi uderzał Forsell, jednak tym razem intencję strzelającego wyczuł bramkarz gości, który zapobiegł utracie drugiego gola. To nastąpiło jednak w 73. minucie. Podanie od Forsella wykorzystał Michał Bartkowiak, który ustalił wynik spotkania. Chwilę przed końcowym gwizdkiem podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mogli trafić po raz trzeci. Strzał Dominika Rasaka zatrzymał się jednak na poprzeczce. – „Mieliśmy dużo szans do strzelenia gola. Strzeliliśmy dwie bramki. Sam mogłem pokusić się o zdobycie bramki na 3:0, ale taka jest piłka – raz się strzela, a raz nie” – skomentował Rasak.

Po wygranej z MKS-em Kluczbork piłkarze Miedzi Legnica awansowali na 4. miejsce w pierwszoligowej tabeli. 4 marca podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

MIEDŹ LEGNICA – MKS KLUCZBORK 2:0 (1:0)

Bramki: Forsell (28-karny), Bartkowiak (73). Żółte kartki: Bartczak oraz Bodziony, Nitkiewicz. Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 1900.

MIEDŹ: Kapsa – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov – Daniel, Pennanen – Rasak, Forsell (89. Gardzielewicz), Rybicki (65. Bartkowiak) – Łobodziński (82. Garguła).

KLUCZBORK: Kaczmarek – Ganowicz, Brodziński, Nitkiewicz, Kwaśniewski, Kościelniak (85. Załęcki), Bodziony (82. Deja), Niziołek, Essam, Śwędrowski, Chałas (74. Kubiak).