Miedź Legnica przegrywa wyjazdowy mecz w Gdyni

0
1269
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica przegrali w meczu 8. kolejki z Arką Gdynia 0:1. Dla legniczan była to pierwsza porażka pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza, który objął zespół po trenerze Ryszardzie Kuźmie. Bramki w niedzielnym meczu strzelali Rafał Siemaszko oraz Paweł Abbott.

W poprzedniej kolejce piłkarze Miedzi Legnica pauzowali, gdyż spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec zostało przeniesione na 29 września. Arkowcy przystępowali do meczu z dorobkiem dziewięciu punktów i trwającą od kilku kolejek serią bez zwycięstwa. Po raz ostatni gdynianie wywalczyli komplet oczek w połowie sierpnia, kiedy przed własną publicznością pokonali GKS Katowice (1:0).

W poprzednim tygodniu legnicki klub zakontraktował mającego doświadczenie w Primera Division pomocnika Marquitosa, jednak hiszpański zawodnik nie zadebiutował w niedzielnym meczu przeciwko Arce Gdynia. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Valerijs Sabala, który wpisał się na listę strzelców w niedawnym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy pomiędzy Łotwą a Turcją.

Wynik niedzielnego spotkania otworzył w 31. minucie Rafał Siemaszko. Zawodnik gospodarzy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i skierował futbolówkę do bramki legniczan. W drugiej połowie miejscowi stworzyli sobie kolejne dogodne sytuacje strzeleckie, jednak z dobrej strony pokazał się Dawid Smug. Młody golkiper Miedzianki radził sobie ze strzałami Marcusa da Silvy czy Pawła Abbotta i w dalszym ciągu utrzymywała się jednobramkowa przewaga gdynian.

Sytuacja uległa zmianie dziesięć minut przed końcem. Piłkarze Arki Gdynia wyszli z groźną kontrą, którą skutecznie wykończył Paweł Abbott i gospodarze prowadzili już dwoma trafieniami. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza nie zdołali odpowiedzieć ani jednym golem i trzy punkty zostały w Gdyni.

Kolejnym rywalem Miedzianki będzie MKS Kluczbork. Spotkanie zostanie rozegrane 19 września w Legnicy.

Arka Gdynia – Miedź Legnica 2:0 (1:0)
1:0 – Rafał Siemaszko 31′
2:0 – Paweł Abbott 80′

Arka Gdynia: Konrad Jałocha – Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Marcus Vinicius da Silva (90 +1′ Patrik Lomski), Miroslav Bożok (86′ Paweł Wojowski), Rafał Siemaszko (82′ Damian Mosiejko), Paweł Abbott.

Miedź Legnica: Dawid Smug – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Adrian Cierpka, Adrian Łuszkiewicz (65′ Yannick Kakoko), Keon Daniel (76′ Valerijs Sabala), Wojciech Łobodziński, Marek Gancarczyk, Bartosz Ślusarski (46′ Tadas Labukas).

Żółte kartki: Błażej Telichowski, Michał Stasiak (Miedź) oraz Rafał Siemaszko, Paweł Abbott (Arka).

Sędzia: Jacek Lis (Katowice).