Michał Przysiężny awansował do II rundy turnieju w Budapeszcie

0
1367

Michał Przysiężny awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour w Budapeszcie. Urodzony w Głogowie tenisista wygrał swój pierwszy mecz w głównej drabince zawodów, pokonując rozstawionego z numerem drugim Andrieja Martina 4:6, 7:6 (9), 6:4. Cały mecz trwał niemal trzy godziny.

Michał Przysiężny swój udział w turnieju ATP Challenger Tour w Budapeszcie rozpoczął od eliminacji. W swoim pierwszym meczu głogowianin rywalizował z Nikolą Mekticem z Chorwacji. 32-letni tenisista wygrał rywalizację na korcie 6:3, 7:6 (5), dzięki czemu zapewnił sobie start w kolejnej fazie eliminacji. Drugim rywalem w drodze do głównej drabinki turnieju na Węgrzech był Vaclav Safranek. Z nim biało-czerwony poradził sobie w jeszcze lepszym stylu i zwyciężył 6:1, 7:5.

Ostatnią przeszkodą urodzonego w Głogowie zawodnika był w eliminacjach Stefano Napolitano. Polski tenisista stoczył dość wyrównaną batalię, która ostatecznie zakończyła się po jego myśli. Mecz lepiej rozpoczął Przysiężny wygrywając 6:3, ale w drugim secie więcej powodów do radości miał Włoch, który wygrał 6:2. Ostatecznie z kortu w roli zwycięzcy schodził jednak Polak, o czym zadecydowało zwycięstwo 6:4 w trzeciej partii.

W pierwszej rundzie turnieju głównego 32-latek zagrał z Andrejem Martinem ze Słowacji. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem reprezentanta naszych południowych sąsiadów. O losach drugiej partii zadecydował natomiast tie-break. Wojna nerwów zakończyła się jednak po myśli Michała Przysiężnego, który zwyciężył 11:9. Głogowski tenisista poszedł za ciosem w trzecim secie, pokonując turniejową „dwójkę” 6:4. Obaj tenisiści spędzili na koncie 2 godziny i 45 minut.

Wygrana z Andrejem Martinem sprawiła, że Michał Przysiężny awansował do II rundy turnieju ATP Challenger w Budapeszcie. Jutro o godz. 10 głogowianin zmierzy się na korcie z Kennym De Schepperem z Francji. W najnowszym rankingu ATP urodzony w naszym mieście zawodnik został sklasyfikowany na 476. miejscu. Uwzględniając tylko Polaków, Przysiężny zajmuje czwartą lokatę.